Únor 2010

Zručné dámy za volantem...

28. února 2010 v 9:56 funny video
Někteří lidé si s volantem, spojkou a plynem rozumějí více... a ten zbytek méně nebo vůbec. Pro pobavení můžete zkouknout oblíbený sestřih nehod, které se podařilo zachytit objektivy pohotových nebo bezpečnostních kamer.


The Voca People - bravurní beatbox

26. února 2010 v 11:21 music
The Voca People jsou bravurní zpěváci. A odlišují se, což oceňuji. V čem? Nepoužívají žádné efekty, ani hudební nástroje, jen vlastní hlasy. A neskutečně jim to ladí. Jejich propracovaný beatbox (vytváření tónů imitujících bubny, zvuky, efekty pouze ústy) si získal fanoušky po celém světě a tak teď mají svá šou zamluvená na opravdu dlouho dopředu... Pokud jste je ještě neslyšeli, tady je malá ukázka z jejich umění - setříhaný klip z jejich reprtoáru...


Reportáž z Lisabonu

22. února 2010 v 12:09 cestování

Reportáž z Lisabonu - užitečné tipy

V únoru o jarních prázdninách jsem opět musel vypadnout z hnusných českých mrazů na jih za teplem (začíná se z toho stávat tradice) - tentokrát jsme zamířili do Portugalska. Po Lisabonu, kde jsme zahnízdili ve skvělém hostelu Travellers House jsme vyráželi do okolí - paláce v Sintře, Cabo da Roca, Cascais... Byla to paráda! V následujícím textu shrnuju užitečné informace, kdyby se do Lisabonu někdo chystal nebo o tom uvažoval - protože určitě stojí za to! ... ->

Marty G - A Trip to the Hard Beat

21. února 2010 v 17:57 music
Dneska si tu můžete stáhnout a poslechnout můj starší kousek, už z roku 2005 - A Trip to the Hard Beat. Ne, že bych měl nových písní málo, taky je zde v budoucnu najdete, ale teď sem dávám tuto skladbičku, protože je jiná, než obvykle dělám, na webech, kde jsem ji zveřejnil, měla příznivé ohlasy... Pokud máte rádi electro a alternativnější styly, může se líbit i vám. Rozhodně nečekejte jednoduchý, hravý popík. Hravá tahle skladba je, to jo, ale rozhodně ne jednoduchá, spíš jsem si s ní vyhrál... Enjoy :-)


Když se ráno vstane levou nohou...

20. února 2010 v 12:18 funny video
Tak opět zpátky v Česku... A hned naplno do práce... Ještě že je aspoň olympiáda, která mě dokáže rozptýlit... Každopádně ti škodolibější z vás si můžou s chutí vychutnat tuto povedenou reklamku, která nám ukazuje jeden takový úspěšný start do nového dne... Mnozí z vás to znají, den blbec, kdy se zadaří úplně všechno...


Odlétám... směr Lisabon.

8. února 2010 v 19:34 cestování
Všechny vás zdravim, razim do Lisabonu - za větším teplem, exotikou, zábavou, dobrodružstvím a tak... však to znáte... Tak týden tady tedy nic nového nenajdete... Až se vrátím... možná vás čeká malá reportáž, jak jsem se měl, co jsem viděl/zažil, nějaké fotečky... uvidíme... Tak se mějte :-)

Mandy

7. února 2010 v 10:15 ostatní
Dneska tu mám jeden tip na něco, na co jsem nedávno narazil a co se mi ihned zalíbilo - obrázky, obrazy a skeče Dean Yeagla, jehož nejproslavenější postavou je bezesporu Mandy. Jsou nápadité, svůdné, pohádkově barevné a nevinné, často vtipné a rozkošné... Pokud se vám taky líbí, můžete si toho vygooglovat spoustu sami - tady na ukázku 1 galerie s jeho dílem.


Příběhy kapku drsnější...

6. února 2010 v 10:47 vtipy
Příběh první: hladový
Zabloudí takhle dva chlápci v lese, chodí sem a tam a už neví kudy kam. Mají hrozný hlad a už začínají propadat panice, když tu najednou uvidí chaloupku. Přijdou blíž, zaklepají a doufají, že se dočkají pomoci. Jenže ouha! Z chaloupky vyleze ta nejhnusnější a nejodpornější babice, jakou kdy viděli, a netváří se dvakrát přívětivě. Přesto zkusí štěstí a požádají o jídlo.
"Tak jídlo byste chtěli, panáčkové?"zaskřehotá babice a dodá: "Dám vám jídlo, ale musíte mě uspokojit, jestli rozumíte, co tím myslím...."
První chlápek to při pohledu na ni vzdá a jde se za chaloupku vyzvracet. Ten druhý si ale řekne, že přece neumře hlady, a souhlasí. Vejde tedy dovnitř, bába se natáhne na posteli a roztáhne nohy. Chlápek se bezděčně podívá na ono místo, snad století nemyté, žaludek se mu obrátí naruby a je mu jasné, že tohle prostě nemůže. Naštěstí uvidí na stole starý rohlík, popadne ho a bábu uspokojí. Po akci ještě celý roztřesený z toho hnusu hodí úplně oslizlý rohlík ven oknem. Bába celá nadšená ho královský pohostí a pak se s ním rozloučí. Chlápek vyjde ven, kde mu hned jeho společník děkuje: "Díky, kámo, aspoň za ten rohlík se sádlem..."

Příběh druhý: Hříšník
Přijde jeden z hříšníků po smrti do horoucích pekel, kde ho hned u brány vítá čert a sděluje mu:"Za své hříchy jsi skončil tady u nás a navěky věků tu budeš trpět. Nicméně máš možnost vybrat si svůj trest. Ale dobře si to rozmysli, další volbu můžeš učinit až za dalších tisíc let."
Hříšník kývne, že rozumí a vstoupí s čertem do první místnosti. V ní na pranýři bičují mladého muže. Hříšník se bez dlouhého přemýšlení rozhodne, že se podívá raději dál. Vejdou tedy do druhého pokoje, v němž u zdi přikovaného muže pálí žhavým železem dva čerti. Ani tento trest se hříšníkovi nepozdává, a tak vejdou do třetí místnosti. Tam je u zdi v řetězech přikovaný starý, prohnilý dědek a u něj nádherná mladá blondýna, která mu kouří přirození. Hříšník pookřeje a bez okolků vykřikne, že tohle bere.
"Jsi definitivně rozhodnut?"ptá se pro jistotu ještě čert.
"Ano."
"Tak tedy dobrá,"řekne pekelník a poklepe blondýně na rameno: "Můžeš jít, jsi volná..."

Příběh třetí: Soutěž
Sedí chlapík na baru a všimne si na polici sklenice od vokurek plné stokorun.
"To je taková soutěž. Dáte stovku a když splníte tři úkoly je sklenice vaše," vysvětluje barman.
Ale co - zkusíme to, pomyslí si už podnapilý chlap a dá barmanovi stovku.
"No tak zaprvé musíte vypít půl litru tequily na ex. Zadruhé máme na dvorku vzteklýho pitbulla s bolavým zubem - ten mu musíte vytrhnout a zatřetí, nad námi bydlí osmdesátiletá bába, která ještě nikdy neměla chlapa a s tou se musíte vyspat. Upozorňuji vás, že se ještě nikdo nedostal dál než k prvnímu úkolu, takže hodně štěstí."
Chlap bez mrknutí oka vypije tequilu a vožralej se vypotácí na dvorek.
Odtud se chvíli ozývají zvuky zápasu a potom strašné vytí. Po nějaké době do baru vpadne náš chlapík uválený, otrhaný, vítezně se rozhlédne po přítomných a zahlásí:
"Tak a kde je ta bába s tím bolavým zubem... "


Anita a Ray are back!

1. února 2010 v 17:16 music
Jen tak z dlouhé chvíle jsem dneska zagoogloval, jak vlastně vypadá současná dance charts a k mému překvapení jsem na první příčce nalezl: Ray & Anita - In Da Name of Love. To přece není možný, pomyslel jsem si... Ale je - staří známí Anita s Rayem z 2 Unlimited jsou zpět. Písnička nic moc, ale i po letech to oběma sekne. Mladší ročníky je asi už znát nebudou, ale já u jejich Faces, Tribal Dance, No limits, Real Things a dalších totálních hitovek strávil dětství. Tehdá ještě ve starém walkmanu na magnetofonové kazety jsem neposlouchal nic jiného... No, trochu jsem si nostalgicky zavzpomínal, na youtube zkoukl pár jejich starých klipů - a pořád u mě fungují! No, třeba ještě zplodí něco kloudného - následující nový klip je přece jenom moc tuctový a módní - tuhle novou taneční hudbu zrovna nemusím. Ne, že bych byl konzervativní, nicméně... Třeba Prodigy - těm to šlape pořád a jejich nové album je super... Každopádně - alespoň se na klip hezky dívá...