Šílená tvář USA

2. května 2010 v 11:19 |  zajímavůstky
Před pár dny světem proběhla jedna absurdní zpráva deklamující jednu ze ztřeštěných tváří "nejvyspělejší" světové velmoci, Spojených Států Amerických. Vyspělá tahle země bezpochyby je, ale v jistých ohledech a hlavně v určitých částech patří do předminulého století. Jedná se o případ ženy, která za to, že v návalu opilosti přinutila sáhnout 13-tiletého kluka na svá ňadra, dostala doživotí!
Za to, že způsobila danému chlapci psychickou újmu. :-) Ve státě Nevada se totiž za pohlavní zneužívání běžně ukládá trest doživotního vězení a zmíněná žena z něj byla usvědčena. Paradoxně tak dostala vyšší trest než za vraždu! Pravda, je hnusná jako noc (viz snímek v článku) a psychické problémy a noční múry chlapce tak mohly dosáhnout nepředstavitelných rozměrů, ale není doživotí přehnané? Myslím, že chlapec se brzy vzpamatuje (pokud nemůže hrůzný zážitek a obrázek dostat hlavy, na netu má spoustu možností, jak ho rozptýlit) a protože mu nebyla způsobena újma fyzická, která je nedílnou součástí znásilnění, za něž je podle Nevadského zákona doživotí, nechápu, jaký konzervativní starý zatrpklý soudce mohl daný ortel vyřknout.
U všech, kteří se tuhle novinku v mém okolí dozvěděli, vyvolala úžas a úsměv. Opravdu, nezbývá než se tomu zasmát, protože takový směšný proces patří spíš do seriálů typu Ally McBealová. Nicméně je to realita a podobné seriály z takové pravděpodobně často čerpají. Ještě že žiju v osvícenější části světa. Co myslíte, jak by takovou ženu soudili v ČR?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama