Červen 2010

Ich bin Ivan Mládek :-)

24. června 2010 v 9:00 funny video
Další ze starší TV klasiky, tentokrát lámaná němčina v podání Ivana Mládka...
...zobali vrabci zobali igelitové obaly - klofen vogel klofen igelitische futral...
...pozor zatáčka - Achtung die Kurve
... schöne haksen mit chlupen...
...a další užitečné fráze...LOTR: The Fellowship of the Vuvuzela

23. června 2010 v 12:12 funny video
Vuvuzela comes to the Middle Earth... a štve i hobity... :-) Miluju lidovou tvořivost :-)


Moderní trubadúr :-)

21. června 2010 v 9:00 music
Říká si MysteryGuitarMan. Vystačí si sám (anebo ne?). Tohle videjko je fakt hezky, svižně, moderně a efektivně udělané, to se mi líbí. Stejně jako zvolená skladbička. Mrkněte na jeho profil na youtube, je tam spousta dalšího interesantního pokoukáníčka :-) Tenhle maník je svůj, vpoho, má svý charizma... thumb up!Marty doporučuje...

18. června 2010 v 10:00 film/TV
Ahoj lidi! Tyhle 3 komedie se mi fakt líbily, ohodnotil jsem je nejvyšší známkou a rozhodně je doporučuji ke shlédnutí:

I Was There

Byl jsem při tom (Being There, 1979)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 87%
I like to watch :). Překvapivě zdařilá absurdní záležitost, nad kterou jsem mohl jen žasnout. Geniální Peter Sellers exceluje v roli prostého (nebo brilantního?) Chance Zahradníka, který oblbne všechny okolo sebe - jak ve filmu, tak diváky ve skutečnosti. Člověk čeká, kdy mu to přestanou ostatní žrát a stává se svědkem čím dál absurdnějších situací, snad až na hranici únosnosti. Tenhle film jest pro mě silným zážitkem.


danny rose
Danny Rose z Broadwaye (1984)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 76%
Miluju, když se na film těšíte a on vás nezklame. Tato komedie Woodyho Allena mě pobavila, zčásti i dojala. Film je výborně zasazen jako jedna z historek komiků v jakési restauraci o Dannym, manažerovi bavičů, který by se pro své klienty roztrhal, a kterého jsem si velice oblíbil. Příběh této komedie je svižný, nápaditý a černobílá stopáž vhodně podtrhla atmosféru doby. Také hudba sem skvěle pasuje a některé nápady (vyzdvihl bych přestřelku v továrně v oblacích hélia či mafiánskou oslavu) mě opět dokonale dostaly. Tenhle film rozhodně patří k nejlepším Woodyho snímkům. Určitě ho zkouknu ještě mnohokrát!


big fish

Big Fish (Velká ryba, 2003)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 87%
Miluji originalitu, a tak musím milovat i tento film. Zbožňovat jeho poetičnost, optimismus, charizma a půvab jeho postaviček (a jejich skvostného hereckého ztvárnění). Spoustu drobností, které mě nadchly. Mohl bych napsat, že pro podobné snímky mám slabost, ale... tomuto podobné snímky snad ani neexistují.Mlčeti zlato

16. června 2010 v 14:45 funny video
Tomuhle se říká klasika. Ani nemá cenu něco dodávat...


Marty G - Simply Pleasure

12. června 2010 v 17:08 music
Představuji svoji zatím poslední dokončenou skladbičku: Simply Pleasure - další melodický trance popík od Martyho :-). Dokonce s mou "hláškou", která dala skladbě název.

simply pleasure
Marty G - Simply Pleasure

Funny People

7. června 2010 v 12:57 film/TV
Včera jsem shlédl jednu fajn komedii, tady máte moji recenzi (nebo kratší komentář, jak chcete) z CSFD.cz:

Funny People (USA, 2009), Režie: Judd Apatow, Hodnocení: 4/5

Jsem rád, že Jude Apatow nenatočil hořkou komedii o umírání oblíbeného komika (což se jednoznačně nabízelo), ale příjemný snímek o přátelství a ženské přelétavosti, který znamenitě doplňují většinou originálně zábavné skeče ze 'stand-up comedy' showbusinessu, v jehož prostředí se tento film odehrává. Lidé hodnotící tenhle film hodně brebtají nad dvouapůlhodinovou stopáží. Ale, přátelé, cožpak to šlo natočit kratší, aby tvůrci mohli použít celý příběh včetně vyvrcholení? Možná o pár minut, ale já jsem s celkovým vyzněním spokojen. U 'Zbouchnuté [Knocked Up]' - předchozí Apatowovy komedie - jsem cítil, že filmu došel dech a tam bych se scénáristickými nůžkami s gustem vyřádil. Ale tady rozhodně ne! Tohle je moudrý, vtipný a příjemný film a bylo mi ctí ho shlédnout.

Marty G presents: Funny Pics Slideshow 1

5. června 2010 v 9:58 slideshows
Citát dne: "Je sex nemravný? Jen dělá-li se pořádně."  (Woody Allen)

Na svém webu martyg.wz.cz jsem pár let vedl rubriku "Obrázek měsíce", kam jsem dával srandovní obrázky, které mě pobavily a zaujaly. Teď jsem z několika z nich sestavil slideshow - sestřih doprovázený jednou známou písničkou :-). Délka asi dvě minuty. Tak se pobavte a užijte si to :-)

mg fpics slide1