Marty doporučuje...

18. června 2010 v 10:00 |  film/TV
Ahoj lidi! Tyhle 3 komedie se mi fakt líbily, ohodnotil jsem je nejvyšší známkou a rozhodně je doporučuji ke shlédnutí:

I Was There

Byl jsem při tom (Being There, 1979)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 87%
I like to watch :). Překvapivě zdařilá absurdní záležitost, nad kterou jsem mohl jen žasnout. Geniální Peter Sellers exceluje v roli prostého (nebo brilantního?) Chance Zahradníka, který oblbne všechny okolo sebe - jak ve filmu, tak diváky ve skutečnosti. Člověk čeká, kdy mu to přestanou ostatní žrát a stává se svědkem čím dál absurdnějších situací, snad až na hranici únosnosti. Tenhle film jest pro mě silným zážitkem.


danny rose
Danny Rose z Broadwaye (1984)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 76%
Miluju, když se na film těšíte a on vás nezklame. Tato komedie Woodyho Allena mě pobavila, zčásti i dojala. Film je výborně zasazen jako jedna z historek komiků v jakési restauraci o Dannym, manažerovi bavičů, který by se pro své klienty roztrhal, a kterého jsem si velice oblíbil. Příběh této komedie je svižný, nápaditý a černobílá stopáž vhodně podtrhla atmosféru doby. Také hudba sem skvěle pasuje a některé nápady (vyzdvihl bych přestřelku v továrně v oblacích hélia či mafiánskou oslavu) mě opět dokonale dostaly. Tenhle film rozhodně patří k nejlepším Woodyho snímkům. Určitě ho zkouknu ještě mnohokrát!


big fish

Big Fish (Velká ryba, 2003)  moje hodnocení: 5/5, hodnocení na CSFD: 87%
Miluji originalitu, a tak musím milovat i tento film. Zbožňovat jeho poetičnost, optimismus, charizma a půvab jeho postaviček (a jejich skvostného hereckého ztvárnění). Spoustu drobností, které mě nadchly. Mohl bych napsat, že pro podobné snímky mám slabost, ale... tomuto podobné snímky snad ani neexistují.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama