Takoví normální mimozemšťané

27. října 2010 v 10:24 |  film/TV

3rd Rock From the Sun (1996-2001) - Skupinka mimozemšťanů dorazila na Zemi prozkoumat její populaci a zvyky. A činí to velice svérázným způsobem, protože se učí za pochodu. Aby se vyhnuli odhalení, vezmou na sebe lidskou podobu i s emocemi typickými pro svůj přidělený věk či pohlaví. A průzkum plný nedorozumění, trapností, snahy se porozumět a zůstat neodhalen může začít.
3rd rock

Tenhle originální sitcom z druhé poloviny 90. let získal řadu ocenění včetně dvou zlatých glóbů a natáčel se 6 let. Zejména však jeho první polovina stojí za to - pokud máte rádi emotivní, často absurdní, drsný a černý humor, budete se bavit, stejně jako já. Pro komedii je klíčový casting - čili výběr hlavních (ale i tzv. podpůrných) postav. A musím říct, že v případě tohohle seriálu se výběr herců povedl obzvlášť. John Lithgow, velitel skupiny vystupující jako vysokoškolský profesor bláznivě zamilovaný do své lidské kolegyně v podání taktéž skvělé Jane Curtin, dostal Zlatý Globus zaslouženě.
Kirsten Johnston, Sally, na kterou losem vyšlo ženské tělo (mimochodem velice sexy)  a stále se s tím nedokáže srovnat, puberťák Tommy (French Stewart), který je sice ze skupiny nejstarší, ale o to víc mu dávají zabrat hormony, které s ním cloumají ostošest a nakonec je tu Harry v podání Josepha Gordon-Levitta, kterej je... prostě divnej a na Zemi je jen proto, že v kosmické lodi měli ještě jedno volné místo...
Kdysi seriál běžel na TV Prima, ovšem s příšerným dabingem a každý den v nemožnou dobu (tehdy experiment). Dabing nebyl ani tak hrozný kvůli dabingovým hercům, kteří byli vesměs kvalitní, ale kvůli odfláknutému překladu. V současné době, kdy je možno si všechny díly stáhnout v originálním znění - naprosto doporučuji, pokud si chcete seriál vychutnat - pracuji já společně s bráchou (aka Duster) na českých titulcích k tomuto seriálu.

  • Titulky:  si můžete stáhnout na: www.titulky.com, přibývají průběžně.
  • ukázky (abyste měli představu, o co jde): spoustu jich najdete na youtube po zadání '3rd rock from the sun' do vyhledávače, tady je jedna, hned z úvodní epizody, jak to všechno začalo:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pazďo pazďo | 5. listopadu 2010 v 15:52 | Reagovat

díky za titulky :-) sú fakt skvelé a aj časovanie sedí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama