Únor 2011

Video: La Rambla

26. února 2011 v 11:44 cestování
La Rambla, Barcelona - jeden z nejslavnějších bulvárů světa se spoustou umělců a prodejců na jedné straně a turistů a kosmopolitní atmosféry na straně druhé. Takhle vypadala ulice při procházce na počátku února 2011, kdy jsem tudy procházel já. Procházka od pravého centra města - Placa Catalunya ke Kolumbovu sloupu u přístavu je povinnost pro každého nového návětvníka Barcelony. Tady máte něco pro představu proč. Byl vlahý únorový podvečer, teplota kolem 16°C a náš výlet po Katalánské metropoli a jejím okolí se nacházel právě v samém počátku...


Není Tetris jako Tetris

23. února 2011 v 18:08 funny video
Tetris... Nemusím vysvětlovat, o co jde, ne? Ovšem není Tetris, jako Tetris. Taková legenda si své paroditele vždycky najde. Ať jsou to různé hudební verze, Japonské TV šou, nebo legendární Simpsonovi... Enjoy!
Tady je motiv z Tetrisu, 3 puberťáci se tu s flaškami fakt snaží. a zrychlený pohyb působí docela srandovně :-)

Reportáž z Barcelony 2

18. února 2011 v 13:16 cestování

Reportáž z Barcelony, část 2

V dnešní části přináším tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji strávit dny v Barceloně a okolí, pokud tam jste poprvé a vaším účelem je si jako turista užít a navštívit to nejznámější, nejoblíbenější a nejhezčí. Samozřejmě velice záleží na tom, kolik máte času, kolik dní na tomto místě trávíte. Mezi další důležité faktory patří, jestli jste zde v hlavní sezóně (léto) nebo mimo ni (říjen - březen).

Navštívit Barcelonu mimo hlavní sezónu (v říjnu až v březnu)?

Klady:
- Méně turistů.Spousta lidí si stěžuje, jak je Barcelona v létě přeplněná, jaké jsou u památek návaly turistů, přeplněná metra, fronty na vstupenky, apod. To vám v zimě nehrozí. Máte větší klid a Barcu si tak mnohem lépe vychutnáte.
- Počasí. V Barceloně je hezky téměř celý rok. My tu byli v únoru. Odpolední teploty kolem 16°C, až na první den, kdy bylo zataženo, modrá obloha a sluníčko. Občas zafoukal silný vítr, přesto: oproti Česku v únoru příjemná změna. Každý den bylo počasí velice podobné a beze změn: ráno kolem 8-10°C a mírný opar, hlavně nad mořem, zataženo. Během rána se mračno vždy roztrhalo a odpoledne: nádherně modrá obloha a zmiňovaných 15-16°C. Pro turistiku ideál. Naopak v létě: Teploty často přesahují 30°C a bez svlažení se ve vodě to často nejde. Po dlouhém chození jste zmoženi vedrem a památky si tolik neužijete.

Reportáž z Barcelony 1

15. února 2011 v 19:05 cestování

Reportáž z Barcelony, část 1.


casa battlo

V únoru 2011 jsme s kámošem vyrazili do Barcelony. Krátkodobý únorový únik na jih se už u mě stal tradicí a Barcelona s okolím nesměla chybět. Strávil jsem tam 6 dní a po návratu musím konstatovat, že to stálo rozhodně za to, báječně jsme si to užili a všem podobný výlet doporučuji.

A teď vám popíšu, proč stojí Barcelona s okolím za to, jaké jsou výhody výletu mimo hlavní sezónu, jak si co nejlépe naplánovat program a shrnu praktické a v současné době aktuální informace, které vám přinejmenším ušetří čas a nervy.

Marty G (aka PogoJoe) doporučuje

2. února 2011 v 17:05 film/TV
V zimě sleduju filmy víc než jindy, protože se mi často nikam do toho mrazu venku nechce. Z filmů, co jsem viděl v poslední době, doporučuji tyhle:

Dummy [Loutka] (2002) ****
Komedie, v hlavních rolích: Adrien Brody, Vera Farmiga, Milla Jovovich, Illeana Douglas
Režie: Greg Pritikin, odkaz na CSFD

Nejsrandovnější v téhle komedii byla rozverně skvělá kamarádka Milla Jovovich. Nejpůvabnější "milá sympaťačka z pracáku" Vera Farmiga. Nejroztomilejší naivní stydlivost Adriena Brodyho. Nejvychrtlejší Illeana Douglas. Nejotravnější matka Jessica "nechceš sendvič" Walter. A nejděsivější: Dummy, dřevěnný panák, jehož oči mi od začátku naháněly hrůzu (nějak mi připomněl Chuckieho). Milá a kouzelná komedie se skvělými herci, rozhodně doporučuju... 4.4/5.


The Joneses (2009) ****
Komedie, v hlavních rolích: David Duchovny, Demi Moore, Amber Heard, Ben Hollingsworth
Režie: Derrick Borte, odkaz na CSFD

4.5! Famózní námět. S lepší, vyzrálejší a zkušenější režií bych šel na pět hvězdiček, protože