Ze Švýcar do Holand

28. července 2011 v 16:38 |  cestování
Zdravím vás, milí návštěvníci blogu (kterých je v posledních týdnech zhruba 50 denně). Právě jsem přijel ze Švýcarska a příští týden letím pro změnu do Nizozemska. Vyplňuji bílá místa v Evropě, kde jsem ještě nebyl (západ a jih už bude téměř kompletní), ale hlavně a samozřejmě naplňuji svoji cestovatelskou vášeň. Na rozdíl od Švýcar, kde jsme využili služeb cestovky a průvodce, do Holandska jedeme na vlastní pěst (vlastní organizace, hostely, improvizace na místě, změny plánů podle počasí nebo podle doporučení místních). Oba způsoby cestování mají své pro i proti.

Co máte radši vy? Pohodlí cestovky, která vám téměř vše zařídí, všude zaveze busem, průvodce koupí lístky, něco vám k památkám řekne, ale vše je o dost dražší, nejste pány vlastního času (třeba přijedete do malebného městečka, na jehož projití máte hodinu...), bydlíte v hotelích a musíte cestovat s bandou cizích lidí, z nichž někteří jsou fajn, a někteří neuvěřitelní, nesnesitelní blbci.
anebo na vlastní pěst? Vy kupujete letenky, zařizujete ubytování, plánujete program, kde se najíte, co, kdy a jak dlouho budete dělat? Být vlastním pánem je super, ale nemůžete si být jisti, co vás čeká. Vyberete si hostel/ubytování, které stojí za houby, ujede vám spoj, zůstanete někde trčet...

Nevím, čím to je, ale ať jedu tak či tak, vždycky to dobře dopadne a moje chuť cestovat každou cestou roste. Musím to honem zaklepat (klepy klep), ale poznávání nových kultur, míst, zvyků a scenérií zatím vždycky stálo za to, i když jde někdy do peněz. Jen tak potkat víc podobně nadšených cestovatelů. Vždycky se někdo, kdo se mnou jede, najde, ale čím víc lidí, tím líp. Když jsem kdysi cestoval ve skupině 6-10 lidí po jižní Anglii, mělo to hned jiný nádech.

Každopádně se na nějaký čas odmlčím s novinkami (ačkoli když se mi do ruky dostane nějaké supr videjko, možná sem odkaz rychle hodím, jedu až příští týden) Tak zatím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama