Září 2011

Duster - super muzika

30. září 2011 v 9:44 music
Duster je jeden z hudebníků, který tvoří hudbu kompletně na počítači jako svoje hobby a své skladby zveřejňuje na internetu na svém webu: duster.wz.cz. Je to taky můj brácha a většina jeho skladeb se mi fakt líbí a poslouchám je. Těžko vybrat 3 nejlepší, přesto jsem nakonec vybral tyhle:

DUSTER - The World Is Really Nice Place
recenze , poslechnout , download mp3
DUSTER - Reason For Laugh (2005 Air Mix)
recenze , poslechnout , download mp3
DUSTER - Bon Voyage (2005 Long Air Mix)

Jeho skladbičky jsou proslulé skvělými motivy, pohodovým rázem, bohatou aranží a vývojem, který nenudí. Pozitivní recenze můžete nalézt na tradičních webech (computer hudebníků) jako dreamface.net či fruitywebz.net a další spoustu jeho skladeb k poslechnutí na už zmiňovaném duster.wz.cz.

Takoví normální mimozemšťané - 3 sezóny přeloženy

23. září 2011 v 12:28 film/TV

Tímto oznamuji, že 3 sezóny (73 dílů) skvělého sitcomu o skupině mimozemšťanů, kteří v přestrojení za lidi zkoumají tu "třetí skálu od Slunce" neboli Zemi, je přeloženo. A na titulkách k dalším epizodkám společně s bráchou dále pracujeme. Pokud se k vám dostane česky dabovaná verze, rozhodně ji nedoporučuju, protože její překlad dělali amatéři a spousta vtipů zůstala ztracena v překladu. Originál je prostě originál a původní hlasy nemůže nahradit sebelepší dabing.

ukázka: z epizody s03e17 Auto EuroDicka:

Reportáž z Rotterdamu

19. září 2011 v 15:09 cestování

Reportáž z Rotterdamu

Vybrat jedno slovíčko, které by nejlépe vystihovalo tohle druhé největší nizozemské město (asi 600 000 ob.), pro mě není nijak složité: tím výrazem jest slovo 'moderní'. Část Rotterdamu (zejména historické centrum) byla za druhé světové války zničena následkem několika velkých náletů Hitlerovských Luftwaffe. Zajímavé je, že nálet byl na poslední chvíli zrušen, ale depeše o zrušení dorazila pozdě, a tak první ničivá vlna náletů již proběhla. Další byly zastaveny, přesto se většina historických budov změnila v sutiny. Po válce vední města stálo před volbou: znovuvybudovat historické části tak, jak vypadaly před válkou, nebo využít příležitosti a dát městu zcela novou, modernější tvář. Zvítězila možnost číslo 2, a tak ve středu města byly po válce postaveny moderní výškové budovy, lišící se od běžných holandských nízkých cihlových domů.Marty G - Ten Thirty (2011 Album)

16. září 2011 v 9:52 music
Dnes zveřejňuji své nové album skladeb: Marty G - Ten Thirty. Je to kompilace pohodových chillout skladeb sem tam říznutých nějakým energičtějším trancem a také 2 baladkami... Skladby vznikly v posledních 12 měsících a 3 z nich si již můžete na tomhle blogu (nebo na mém music webu martyg.wz.cz) stáhnout. Některé další sem ještě ke stažení umístím. Pokud někdo chce některé z mých alb kompletní, stačí napsat na můj mail. Ještě dodám, že fotka, použitá na album Cover, byla pořízena letos v únoru v Blanes ve Španělsku - skvěle pohodovém místečku BTW).

A proč jsem album nazval 10:30? Zkuste hádat. Úspěšné řešitele čeká odměna :-). Není to tak těžké - začít můžete spočítáním mých alb...


Marty G - Ten Thirty
(zveřejněno 16. 9. 2011)
název skladbystylmp3
01. In a Perfect WorldChillout Trance<< download >>
02. Let's RejoiceChillout
03. Happy I'm HereChillout
04. Enjoy the FairTrance
05. City at SunriseChillout
06. In The Lonely HouseChillout<< download >>
07. Blue DevilsChillout, Ballad
08. A Little 8-Bit TranceTrance<< download >>
09. If Sadness Comes on YouBallad
10. Just SmileChillout
11. You Must Try MoreTrance
12. Blow My MindMelodic Trance
13. BONUS:Iridium's Clean vs. Dirty Marty G RmxChillout Trance

Poslední Cary Grant

13. září 2011 v 17:08 film/TV
Kvízová otázka: Jak se jmenuje poslední film legendárního herce Caryho Granta?
Otázka č.2: Proč o něm tady píšu?
Odpověď na kvízovou otázku najdete v tomhle článku
Odpověď na druhou otázku je, že je to docela fajn filmeček a že jsem na něj přeložil české titulky, takže pokud byste ho chtěli shlédnout, je teď k dispozici i v češtině. Ke stáhnutí doporučuji isohunt.com (torrent), ale třeba film najdete i jinde na webu. Film se odehrává v Japonsku 60. let, což mu dodává jisté kouzlo. Ostatní si můžete přečíst z mého komentáře, převzatého z CSFD.cz.

Walk Don't Run ****

poster
Komedie / Romantický
USA, 1966, 114 min

Režie: Charles Walters

Hudba: Quincy Jones

Hrají: Cary Grant, Samantha Eggar, Jim Hutton, George Takei, Peggy Rea, David Draper


Příjemná komedie staré školy, kde hraje legenda Cary Grant ve své poslední filmové roli sympatického dohazovače jednoho amerického olympionika Steva, kterého si oblíbil (ba přímo se v něm viděl) a jedné pořádkumilovné dívky, u níž pobývá (přes její počáteční odpor) během své obchodní cesty, kdy kvůli právě probíhající tokijské olympiádě (1964) je ve městě nedostatek volných pokojů. Filmu jsem dělal české titulky (na titulky.com), a tak si ho užil i trochu detailněji. A musím konstatovat, že je to taková milá, nenáročná a klasická oddechovka, prozářená charizmatem Caryho Granta, který působí velice svěže, jakoby si vše skvěle užíval a vše ho bavilo. Jeho průpovídky jsou podané s noblesou zkušeného harcovníka, který tentokrát dává dohromady ty mladé. Vše probíhá ve skvělém prostředí Tokia s jeho úžasně jinými obyvateli, což je také plus. Najdou se tu klasické klišé a postavy typu nepříjemného až nesnesitelného úředníka alias snoubence ústřední dívky či hloupého ruského agenta, ale i spousta detailů a replik, které jsem si užil. Ať už se jednalo o úžasně naplánovanou ranní rutinu, návštěvu v japonské rodině, olympijský běh či dvojici japonských capartů, kterým snad chyběl jen popcorn kinových diváků... Škoda, že Cary Grant tímto zakončil svoji filmovou kariéru, protože tady je ve formě a klidně mohl natočit další podobné oddechovky.

Borat Baywatch

1. září 2011 v 10:21 funny video
Něco pro pamětníky legendární série o plavčicích a plavčíkách v červených plavkách. Po letech začala sledovanost klesat, a tak se producenti snažili tohle dílko něčím oživit. Takhle se toho ujal nejznámější Kazachstánec současnosti.
Varování: NIC pro slabé a citlivé povahy :-)