Říjen 2011

Nejhorší akční scéna všech dob

30. října 2011 v 8:42 film/TV
Je z původního seriálu Star Trek a váhal jsem, zda ji dát do sekce "Funny Video" nebo "Film/TV", protože patří do obou. Ben Stiller tuto scénu sledoval ve svém kapesním přehrávači v improvizovaném přístřeší v jungli v super parodii "Tropic Thunder" - možná jako pocta této slavné scéně, která je tak zfušovaná, amatérská, triviální a legrační, až se proslavila ke svému "nej" titulu. Trochu mi to připomíná turecké akčňárny ze 70. let...Nizozemí na vlastní pěst

22. října 2011 v 12:51 cestování
niz 01Nizozemí patří určitě mezi země a místa, kam se vyplatí vyrazit spíše na vlastní pěst (čili vše si naplánovat sám) než vyrazit s nějakou cestovkou. Nejen, že to vyjde mnohem levněji, ale více toho uvidíte a když máte kolem sebe jen lidi, které znáte, kámoše, rodinu, apod., nikoho cizího, vše si více užijete.

Když jsem se díval po nabídkách CK do Nizozemí, jednalo se většinou o 3 až 5-tidenní zájezdy, někdy tématické - např. zoo Holandska, květinové výstavy; někdy o poznávačky typu pár hodin v Amsteru, pár hodin v Haagu, pár v Rotterdamu, apod. sice s průvodcem a třeba s rozchodem na 1-2 hoďky v každém městě, ale volnost velmi malá. Ne - v Holandsku je všechno tak blízko u sebe, že se můžete jednoduše přepravovat sami (nejlépe vlakem), sami si můžete pozměnit program, třeba kvůli počasí, můžete improvizovat na místě, když vám v hotelu něco doporučí, a ušetříte.

Cestování na vlastní pěst

16. října 2011 v 12:01 cestování
aneb výhody a tipy pro cestování, které si sami zařídíte

Pokud si chtějí lidé (možná i většina z nich) vyrazit na dovolenou do nějaké cizí země, automaticky neuvažují o jiné možnosti, než využít služeb nějaké cestovní kanceláře. Ať už si vyberou zájezd z papírového katalogu, z internetu či přímo na pobočce, nakonec absolvují předem připravený program, většinou s průvodcem (či delegátem), za což si musí samozřejmě dost připlatit. Nedávno jsem si dělal takový miniprůzkum a je to opravdu fakt. Na otázku, jestli někdy vyrazili do zahraničí na vlastní pěst (tzn. vše si zařizovali sami) odpověděli všichni záporně.

V některých případech je využití služeb CK velice dobrý nápad. Kupříkladu pro okružní poznávací zájezd po Skandinávii. Na spoustu míst bychom se sami dostávali jen těžko, spoustu bychom ani nebjevili. CK jsem využil nedávno i pro okružní cestu po Švýcarsku, kdy jsem díky CK mohl rychle navštívit několik zajímavých míst denně a levně bydlet v prvotřídním horském hotýlku (skupinová sleva). Nebo třeba to nejlepší z Provence - přírodní památky a městečka této malebné oblasti.

Ale mnohem častěji využívám cestování na vlastní pěst. Je to totiž rychlé, jednoduché a má to spoustu super výhod.

To je šoumen :-)

12. října 2011 v 17:33 music
Přijde takhle chlápek do baru a... spustí... To není začátek vtipu, ale popis super klipu chytlavého tanečního songu, remixu UTAH SAINTS - Something Good '08. Trochu mi to připadá scénu z Forresta Gumpa a jeho "maratónu" - znuděný lidi jsou fascinováni "freaky individuals" a následují je, ani neví proč... Poslouchám to teď pořád dokola a fakt mám chuť se k němu přidat :-)Co novýho, kotě?

9. října 2011 v 16:12 film/TV
Tak na tohle se vám, lidičky, doporučuju podívat, pokud máte rádi netradičnost, originalitu a nejste moc prudérní: komedie 'What's New Pussycat'. Já se skvěle bavil :-)))
wnpc

What's New, Pussycat? (1965) *****

Originální, úžasná ptákovina, která snad nemohla napadnout nikoho jiného než Woodyho Allena. Nepopsatelná jízda gagů, ulítlých nápadů, ztřeštěnosti, bizarnosti, úchylnosti, výstřednosti, bláznivosti, ale také krásných koček, chtíče a dilemat. Geniální :-)


Další komentáře:

Kde jinde uvidíte Sellerse a Allena společně zabalené v norské vlajce a poskakující na nábřeží? Luxusně obsazený snímek plný situačního humoru, hlášek, jež by se měly nechat zarámovat, s prvky klasické grotesky a hlavně absurdní až surrealistické komiky. Téměř co scéna, to perla. Totálně ujeté, ale já se úžasně bavil. "You hyperthyroid" (Cruchot, CSFD)

Tak takovouhle jizdu jsem fakt necekal. 99% postav, co se tu objevi a ze se jich tu objevi hodne, by se ukazkove vyjimalo v blazinci, vsichni neustale nekde pobihaj, vysilujou, vsude samej zmatek a do toho Sellers s ultimatnim harem v roli psychiatra a prasaka, Peter O'Toole jako neskutecnej suknickar svadejici jednu zenskou za druhou (fakt bych necekal, ze je tak skvelej komik) a par scen s Woodym v jeho prvni filmovy roli. Dej tu neni podstatnej (navic nektery sceny vubec do deje nepasujou a jsou tu jen kuli nejakymu vtipu), tohle je naprosto neskutecna komedialni jizda, s jednou blaznivou scenou za druhou a par skvelejma hlaskama, ktera je vetsinou uzasne vtipna, akorat mozna by film snes lehci zkraceni, precejen necely dve hodinky je krapet moc. (B!shop, CSFD)