Únor 2012

Co dál?

24. února 2012 v 16:54 ostatní
Ahoj lidi. Co zde můžete čekat dál? Zítra odlítám na týden na Maltu (věřte, že ten voraz už notně potřebuju a nemůžu se dočkat změny), takže chvilku nic nového nebude. Ale hned pak se kromě mých dojmů z tohohle maličkého ostrovního státečku ve Středozemním moři můžete těšit i na moji hudební novinku MARTY G - So Happy Any Time.

Ohledně mého překládání - s bráchou už jsme v půlce 5. řady "Mimozemšťanů" (3rd Rock from the Sun) a kdo z vás to nezná, nemohu než doporučit (sanmozřejmě originál, ne strašlivě nadabovanou verzi, která nedávno prolítla na HBO Comedy). A z nových filmů, co se mi poslední dobou nejvíce líbily, bych vyzdvihl hlavně Drive, Lincoln Lawyer a Johnny English Reborn.

Tak zatím :-)

Stargate Universe (můj koment)

20. února 2012 v 16:49 film/TV

SGU Stargate Universe

(odkaz na CSFD.cz)

Právě jsem dofinišoval SGU. Já vím, tenhle seriál skončil už před pár měsíci, ale já ho dodíval až teď - důvod je zmíněn v mém celkovém komentáři na tento rozporuplný projekt:

Průměrné hodnocení epizod: 1. série: 3.48, 2. série: 3.35 || Jaká škoda, že v momentě, kdy se seriál začal rapidně zlepšovat, už bylo rozhodnuto o jeho konci, protože první 3/4 série se moc nepovedly a tudíž nedosáhly požadované sledovanosti. K tomu si připočtěme, že podobný druh seriálu bude také poněkud náročnější na rozpočet a tak je ekonomicky těžké ho v dnešní přehršli seriálů a filmů udržet. Až do zhruba 15. dílu 2. série (!) byly jednotlivé epizody, až na vzácné výjimky, obrovským zklamáním. Zmařený potenciál. Kromě Carlyla, A. Huffman a D. Blue naprosto nesympatičtí a necharismatičtí herci snažící se ztvárnit nudné postavy. Absence dobrého humoru, nadhledu, ironie, hravosti. Absence nepřítele (ti modří mužíčkové, kteří se objevili po půlce první série... to je slabota). Příšerná, hnusná a rušící rocková hudba podbarvující zbytečné "telenovelovské" pasáže kontrastující s naopak výtečnou instrumentálně elektronickou hudbou doprovázející jiné scény. Občasné záblesky, že by se leccos mohlo změnit. Pilot byl fajn, nezklamal a navodil pocit, že by to mohlo být i když jiné, tak přesto povedené. Asi jeden nebo dva další díly (8, 10) pokládám za mírný nadprůměr, ale to je málo. První půlka druhé řady, to už byla totální slabota, zejména pak epizody 2x02 a 2x09. Na posledních 10 dílů jsem se začal dívat se značným zpožděním, protože se mi do nich nějak nechtělo. A bohužel, chvíli to pokračovalo stejně. Pak se to ale změnilo a posledních 6 dílů, až těch posledních 6 epizod, se mi začaly líbit, 1 díl lepší než druhý a náhle jsem si začal přát, vědouc, že marně, aby byla natočena aspoň ještě jedna další série. Epizody s alternativním osudem většiny hlavních hrdinů či bojem s drony řadím ke špičce této série. Konečně jsem si na hlavní hrdny zvykl, dokonce i plk. Young mi začal sedět. Jenže pozdě. Konec mého oblíbeného Stargate. Prozatím? Naděje umírá poslední, ale nějak v dnešní přehršli projektů ve vzkříšení nevěřím. Aspoň kdyby filmešek...

To auto musím mít!

11. února 2012 v 12:25 funny video
Další funny reklámka (extended version) vážení aneb co všechno jste schopni či ochotni udělat, abyste měli to, v čem vás jiný předběhl. Tomuhle se říká posedlost a Jerry Seinfelde, poříd válíte :-)


Upíří párty: Tohle nedomyslel...

7. února 2012 v 18:02 funny video
Pokud tuhle reklamku znáte, jistě budete souhlasit, že je vypečená :-) A pokud ne, tak si tuhle ministory o ne zrovna bystrém upírovi užijte :-)