Stargate Universe (můj koment)

20. února 2012 v 16:49 |  film/TV

SGU Stargate Universe

(odkaz na CSFD.cz)

Právě jsem dofinišoval SGU. Já vím, tenhle seriál skončil už před pár měsíci, ale já ho dodíval až teď - důvod je zmíněn v mém celkovém komentáři na tento rozporuplný projekt:

Průměrné hodnocení epizod: 1. série: 3.48, 2. série: 3.35 || Jaká škoda, že v momentě, kdy se seriál začal rapidně zlepšovat, už bylo rozhodnuto o jeho konci, protože první 3/4 série se moc nepovedly a tudíž nedosáhly požadované sledovanosti. K tomu si připočtěme, že podobný druh seriálu bude také poněkud náročnější na rozpočet a tak je ekonomicky těžké ho v dnešní přehršli seriálů a filmů udržet. Až do zhruba 15. dílu 2. série (!) byly jednotlivé epizody, až na vzácné výjimky, obrovským zklamáním. Zmařený potenciál. Kromě Carlyla, A. Huffman a D. Blue naprosto nesympatičtí a necharismatičtí herci snažící se ztvárnit nudné postavy. Absence dobrého humoru, nadhledu, ironie, hravosti. Absence nepřítele (ti modří mužíčkové, kteří se objevili po půlce první série... to je slabota). Příšerná, hnusná a rušící rocková hudba podbarvující zbytečné "telenovelovské" pasáže kontrastující s naopak výtečnou instrumentálně elektronickou hudbou doprovázející jiné scény. Občasné záblesky, že by se leccos mohlo změnit. Pilot byl fajn, nezklamal a navodil pocit, že by to mohlo být i když jiné, tak přesto povedené. Asi jeden nebo dva další díly (8, 10) pokládám za mírný nadprůměr, ale to je málo. První půlka druhé řady, to už byla totální slabota, zejména pak epizody 2x02 a 2x09. Na posledních 10 dílů jsem se začal dívat se značným zpožděním, protože se mi do nich nějak nechtělo. A bohužel, chvíli to pokračovalo stejně. Pak se to ale změnilo a posledních 6 dílů, až těch posledních 6 epizod, se mi začaly líbit, 1 díl lepší než druhý a náhle jsem si začal přát, vědouc, že marně, aby byla natočena aspoň ještě jedna další série. Epizody s alternativním osudem většiny hlavních hrdinů či bojem s drony řadím ke špičce této série. Konečně jsem si na hlavní hrdny zvykl, dokonce i plk. Young mi začal sedět. Jenže pozdě. Konec mého oblíbeného Stargate. Prozatím? Naděje umírá poslední, ale nějak v dnešní přehršli projektů ve vzkříšení nevěřím. Aspoň kdyby filmešek...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavor nocturnus Pavor nocturnus | 24. prosince 2012 v 11:13 | Reagovat

Je to mizerné. Nikde nic, sci-fi seriály, které by nakonec mohly stát za to, se ruší.
K SGU mám spoustu výtek, ovšem byly tam i světlejší chvilky, ty jsi vyjmenoval. Nepíšeš, zda ses díval v angličtině nebo češtině. Dle mého, dubing je příšerný, zvuk plochý, špatně se to sleduje, takže jsem ráda za lidičky, kteří pro nás maniaky vytvořili titulky. Originál je rozhodně lepší, působivější, neboť zvukové kulisy dělají strašně moc.
A ten "Hluboký vesmír" člověku okamžitě evokuje Star Trek, to mne nepotěšilo.
Souhlasím s tebou. Kdyby aspoň ten film, jo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama