Duben 2012

Rande z pohledu ženy a muže

24. dubna 2012 v 15:57 funny video
Každý jsme prostě jiný, komentář netřeba...


Zakletý troll

15. dubna 2012 v 13:22 funny video
Norsko, Bessegen, taková malá momentka z cest...

Balzám pro duši romantika

9. dubna 2012 v 16:56 film/TV
Natočit dobrou a pohodovou romantickou komedii není lehké. Už jsem zřel (a často ani nedozřel do konce) spoustu průměrných a příliš moc šablonovitě vykonstruovaných pokusů, kde to mezi ústřední dvojicí ani trochu nejiskřilo (přinejlepším). Tohle je výčet tří dle mého skromného názoru povedených romantických kousků, které potěší milovníky kvalitních romantických komedií. Nejsou to zdaleka nejnovější filmy a ani ne nejlepší romantičky, které jsem kdy viděl (číselm 1 a 2 zůstávají bezkonkurenční Love Actually a As Good As It Gets) - pouze jsem vybral trojici filmů, kterou jsem náhodou shlédl v poslední době a udělaly mi opravdu dobře.

Berte to jako mé doporučení, pokud jste ještě neviděli, nic víc:

Whatever Works, USA, 2009, 92 min, Režie: Woody Allen, Hrají: Larry David, Evan Rachel Wood
wwJednoznačně nejallenovanější z Woodyho filmů posledních let. Připadal jsem si, jako kdybych se vrátil po velice dlouhém cestování zpět domů. Cestování sice zajímavém, krásném a plném nových zážitků, ale znáte to: všude dobře, doma nejlíp. Nebojím se tak dát plné hodnocení, ačkoliv jsem to spíše cítil na 4 a půl z pěti. Už teď vím, že si Whatever Works pustím znovu, abych si užil ten nášup skvělých hlášek, momentů a extravagantních charakterů. Mám sice pocit, že by Woody Allen sám zahrál postavu Borise přesvědčivěji a jeho vtípky by lépe vyzněly, ale přesto: Larry David není špatný a alespoň je změna. Woody Allen mě opět nezklamal, opět pobavil a já jen pevně doufám, že natočí ještě spoustu dalších komedií.


Music and Lyrics, USA, 2007, 99 min, Režie: Marc Lawrence, Hrají: Hugh Grant, Drew Barrymore
Hodnocení: PogoJoe ****
malNatočit dobrou a pohodovou romantickou komedii není lehké. Už jsem zřel (a často ani nedozřel do konce) spoustu průměrných a příliš moc šablonovitě vykonstruovaných pokusů, kde to mezi ústřední dvojicí ani trochu nejiskří (přinejlepším). Tahle záležitost se naštěstí povedla a to hezké koncertní finále je pověstnou třešničkou na dortu. Hugh Grant s Drew Barrymoerovou tvoří vskutku rozkošný páreček. Hugh Grant zvládá parodické prvky ex-hvězdy vskutku výtečně a jeho "taneční" kreace ve spojení s "uhrančivými" pohledy by jistě dokázaly pod pódiem rozpálit nejednu maminu starší čtyřiceti let. A co se týče Drew, ta je zde báječně kouzelná. Tohle je balzám pro duši romantika, který mi sedl. Pokud si chcete zpříjemnit odpoledne nenáročnou, přirozeně vtipnou romantickou pohodičkou, mohu vřele doporučit.

Dan in Real Life, USA, 2007, 98 min, Režie: Peter Hedges, Hrají: Steve Carell, Juliette Binoche
Hodnocení: PogoJoe ****
dirlSteve Carell si tu zahrál průměrného čtyřicátníka, který se po smrti manželky stará o trojici dcer a snaží se vydělávat si tím, že v novinách radí lidem, jak si uspořádat život. Stejně jako každý rok se Dan i jeho dcery vydávají na obrovskou rodinnou sešlost na Rhode Island, kde v kruhu babiček, dědečku, strýců, bratrů, sester, neteří a ostatních rodinných příslušníku na chvilku všichni takříkajíc vypnou a baví se. Tentokrát je to ale trošku jiné. Dan se totiž hned druhý den v místním knihkupectví seznámil se sympatickou Marií. Oba dva si padli do noty a kdyby nebylo toho, že Marie má vážný vztah, mohlo to skončit ještě zajímavě. Pro Dana je tedy poměrně nemilé překvapení, když zjistí, že Marie je novou přítelkyní jeho mladšího bratra Mitche a že bude trávit příštích pár dní s rodinou. A ještě horší je, že vzájemné sympatie začínají přerůstat v něco víc. Toť k ději (text distributora). Skvěle obsazená, humorem i silnými momenty namixovaná romantická komedie, při které jsem se sice nesmál celou dobu, zato se však cítil velice příjemně. Tenhle film má nápad, jiskření, není podle "typiclé romantické šablony: seznámení, zamilování, hádka, usmíření, a hlavně: přímo z něj prýští pozitivní energie a soucit s nelehkou situací hlavního hrdiny. Výborně.

Popeye Village

6. dubna 2012 v 10:04 cestování
popeye1Skupina dětiček v kostýmech pirátů, námořníků a děveček za zvuků chytlavé techno verze světově známého motivu z Pepka námořníka divoce pobíhá po malém plácku, jakoby smyslů zbavená, načež hlasitá muzika utichne a děcka sebou plácnou na zem. Kolem nich pobíhá jakási mladá dívka s dlouhým copem, také oděna ve stylu pohádkové děvečky, do které by se musel zamilovat každý princ či hloupý Honza, a komanduje další pokyny nesnesitelným ječákem, pod kterým se musejí mít všechny skleněné předměty a plochy na pozoru. Naštěstí, městečko kolem je kompletně ze dřeva, z křiklavými barvičkami pomalovaných, architektonicky kreativních stavbiček, které znamenitě dotvářejí zdejší pohádkovou atmosféru. Jen ta techno hudba mi k tomu nesedí. Po chvilce opět spustí a dětičky jako na povel vystřelí nahoru a opět zmateně poletují kolem, s rukami mávajícími nad hlavou jako v epileptickém záchvatu. Já to celé sleduji ze střechy perníkové chaloupky, zmaten, znechucen i fascinován zároveň. Proč to dělají?

Copatá děva vše natáčí na kameru - později se od ní dozvídám, že tu natáčí školní film. Hlasitou techno hudbu pak neovládá nikdo jiný než Olive, známá postavička kresleného seriálu o charizmatickém námořníkovi, kterému stačí trocha zeleného sajrajtu a jeho ruce rázem zmutují do prapodivných tvarů. A hle - my o vlku - zmíněný námořník vyběhne z prodejny suvenýrů a svým typickým tanečkem a gestem rozesměje skotačící caparty. Ti posléze pokračují v podivně šílených kreacích za zvuků vlezlého motivu z Pepka, který mi pak bude v hlavě znít po zbytek dne.

A to se ještě vzpamatovávám z návštěvy vánoční sekce zábavního parku, kde se mi kromě pohledu na desítky pohybujích se skřítků, elfů, poníků a další havěti naskytl ryze originální look na Santí fitness, kde se v potu tváře (naštěstí pouze obrazně, protože všechno to byly pouze důmyslně se pohybující stroje) na trenažérech lopotí kromě samotného Santy i hvězdy typu Amerického prezidenta, člena světoznámé skupiny (už si nejsem jist, jestli Rolling Stones či Beattles) a další pohádkové postavy. Vskutku bizarní podívaná, obzvlášť, když celé fitness je v růžovoučké budově evokující pouťovou cukrovou vatu.

I toto nabízí Malta - zábavní park Popeye Village, pestrobarevné pohádkové městečko vystavěné
pro film Pepek námořník (Popeye), který se zde v roce 1980 natáčel. Film propadák, ale nádherné místečko v malebném zálivu Anchor Bay slouží dodnes. Původně jsme tam ani nechtěli jít, ale při cestě z pláže u Mellieha Bay, kde nás moc nenadchla nepřístupná ptačí rezervace (malé jezírko s hustým rákosím, schované za starou farmou) jsme náhle po pravé straně spatřili nádherný pestrobarevný výhled na toto romantické místo a rozhodli se tam vrátit. Dojeli jsme proto do Melliehy - blízkého městečka, tam přesedli, dojeli opět na pláž a počkali si na další spoj. Podruhé stejnou silnicí jsme tentokráte u Pepkovy vesnice zastavili a vystoupili. Nevím proč, ale není tu zastávka, a tak kdo chce tuto atrakci navštívit, musí požádat řidiče. Bohužel, až
odsud vyjdete, musíte pěšky na nejbližší zastávku, která je právě u zmíněné pláže, pěšky vzdálené asi 20 minut. Navíc musíte projít velkou, zaprášenou stavbou... Jako by byl problém u
tak komerčně laděné atrakce udělat zastávku...

Každopádně Pepkova vesnice není jen místo pro malé dětičky - vlastně kromě již zmíněné party křepčících děti byli další návštěvníci dospělí. Městečko, takový bizarní skanzen, nabízí dostatek lokací či akcí. Kupříkladu zde můžete ochutnat místní vína - my okusili ananasové (ňamka, doporučuju, i když nechápu název pineapple wine, když to chutnalo spíš jako ananasový jelzin), shlédnout filmeček o natáčení Pepka námořníka či návštívit některou z místních atrakcí typu Santovy vesnice, obchůdků, pošty, apod. Můžete zde narazit na Bluta, Pepka a Olive a několikrát za den jsou tu i extra představení... Navíc mimo sezónu a po 16. hodině jsme měli poloviční slevu. A pokud máte čas, místo zpět na pláž u Melleha Bay se můžete vydat stezkou na druhou stranu a kolem krásného pobřeží dojít do Melliehy. Pepkova vesnice byla bizarní změna oproti zbytku Malty a celý pobyt zde určitě zpestřila...