Balzám pro duši romantika

9. dubna 2012 v 16:56 |  film/TV
Natočit dobrou a pohodovou romantickou komedii není lehké. Už jsem zřel (a často ani nedozřel do konce) spoustu průměrných a příliš moc šablonovitě vykonstruovaných pokusů, kde to mezi ústřední dvojicí ani trochu nejiskřilo (přinejlepším). Tohle je výčet tří dle mého skromného názoru povedených romantických kousků, které potěší milovníky kvalitních romantických komedií. Nejsou to zdaleka nejnovější filmy a ani ne nejlepší romantičky, které jsem kdy viděl (číselm 1 a 2 zůstávají bezkonkurenční Love Actually a As Good As It Gets) - pouze jsem vybral trojici filmů, kterou jsem náhodou shlédl v poslední době a udělaly mi opravdu dobře.

Berte to jako mé doporučení, pokud jste ještě neviděli, nic víc:

Whatever Works, USA, 2009, 92 min, Režie: Woody Allen, Hrají: Larry David, Evan Rachel Wood
wwJednoznačně nejallenovanější z Woodyho filmů posledních let. Připadal jsem si, jako kdybych se vrátil po velice dlouhém cestování zpět domů. Cestování sice zajímavém, krásném a plném nových zážitků, ale znáte to: všude dobře, doma nejlíp. Nebojím se tak dát plné hodnocení, ačkoliv jsem to spíše cítil na 4 a půl z pěti. Už teď vím, že si Whatever Works pustím znovu, abych si užil ten nášup skvělých hlášek, momentů a extravagantních charakterů. Mám sice pocit, že by Woody Allen sám zahrál postavu Borise přesvědčivěji a jeho vtípky by lépe vyzněly, ale přesto: Larry David není špatný a alespoň je změna. Woody Allen mě opět nezklamal, opět pobavil a já jen pevně doufám, že natočí ještě spoustu dalších komedií.


Music and Lyrics, USA, 2007, 99 min, Režie: Marc Lawrence, Hrají: Hugh Grant, Drew Barrymore
Hodnocení: PogoJoe ****
malNatočit dobrou a pohodovou romantickou komedii není lehké. Už jsem zřel (a často ani nedozřel do konce) spoustu průměrných a příliš moc šablonovitě vykonstruovaných pokusů, kde to mezi ústřední dvojicí ani trochu nejiskří (přinejlepším). Tahle záležitost se naštěstí povedla a to hezké koncertní finále je pověstnou třešničkou na dortu. Hugh Grant s Drew Barrymoerovou tvoří vskutku rozkošný páreček. Hugh Grant zvládá parodické prvky ex-hvězdy vskutku výtečně a jeho "taneční" kreace ve spojení s "uhrančivými" pohledy by jistě dokázaly pod pódiem rozpálit nejednu maminu starší čtyřiceti let. A co se týče Drew, ta je zde báječně kouzelná. Tohle je balzám pro duši romantika, který mi sedl. Pokud si chcete zpříjemnit odpoledne nenáročnou, přirozeně vtipnou romantickou pohodičkou, mohu vřele doporučit.

Dan in Real Life, USA, 2007, 98 min, Režie: Peter Hedges, Hrají: Steve Carell, Juliette Binoche
Hodnocení: PogoJoe ****
dirlSteve Carell si tu zahrál průměrného čtyřicátníka, který se po smrti manželky stará o trojici dcer a snaží se vydělávat si tím, že v novinách radí lidem, jak si uspořádat život. Stejně jako každý rok se Dan i jeho dcery vydávají na obrovskou rodinnou sešlost na Rhode Island, kde v kruhu babiček, dědečku, strýců, bratrů, sester, neteří a ostatních rodinných příslušníku na chvilku všichni takříkajíc vypnou a baví se. Tentokrát je to ale trošku jiné. Dan se totiž hned druhý den v místním knihkupectví seznámil se sympatickou Marií. Oba dva si padli do noty a kdyby nebylo toho, že Marie má vážný vztah, mohlo to skončit ještě zajímavě. Pro Dana je tedy poměrně nemilé překvapení, když zjistí, že Marie je novou přítelkyní jeho mladšího bratra Mitche a že bude trávit příštích pár dní s rodinou. A ještě horší je, že vzájemné sympatie začínají přerůstat v něco víc. Toť k ději (text distributora). Skvěle obsazená, humorem i silnými momenty namixovaná romantická komedie, při které jsem se sice nesmál celou dobu, zato se však cítil velice příjemně. Tenhle film má nápad, jiskření, není podle "typiclé romantické šablony: seznámení, zamilování, hádka, usmíření, a hlavně: přímo z něj prýští pozitivní energie a soucit s nelehkou situací hlavního hrdiny. Výborně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama