Leden 2013

Django Unchained (komentář)

29. ledna 2013 v 13:35 film/TV

Nespoutaný Django (Django Unchained)

USA, 2012, 165 min
Režie a Scénář: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, ad.

Moje hodnocení: 8/10

Skvělý, nadupaný, dialogově vtipný, pětihvězdičkový rozjezd se někde v průběhu téhle bravurní filmové jízdy zadrhl, začalo to být takové trošku dlouhé, trošku rozpačité a tento pocit vydržel až do konce. Až do příjezdu do Candylandu, možná až do slavnostní večeře v něm jsem se náramně bavil, pak to bylo takové moc natahované, takové hledání záminky k závěrečné řežbě. Natočené kreativně, vypiplaně, technicky dokonale, herci vynikající (hlavně duo CH. Waltz a S. L. Jackson), jen to chtělo mnohem kratší stopáž - Tarantino měl poslední třetinu příběhu vymyslet lépe, protože do té doby měl nakročeno ke geniálnímu snímku, takhle musím z konečného hodnocení ubrat. Každopádně - vidět tohle v kině určitě za to stojí, velice doporučuji, ačkoliv pro některé citlivější slečny/dámy to může být hrozný zážitek, protože (alespoň mně to tak přišlo) - tohle je podívaná spíše pro chlapy, co se nezaleknou spousty stříkající krve, mrtvol a násilností.
Režie: 5/5 | Scénář: 3.5/5 | Herci: 5/5 | Hudba: 4.5/5 | Kamera: 4.5/5 | Výprava+Efekty: 5/5.

Co vše se dá dělat se štaflemi

28. ledna 2013 v 16:59 funny video
Jackie Chan's First Strike (česky První rána) je film s celkem stupidním příběhem, ale choreografie bojových scén je zábavná, nápaditá a vypiplaná. Z následující ukázky doporučuji zejména poslední minutku a "etudu se štaflemi". Enjoy :-)


Marty G - Sweet Morning

6. ledna 2013 v 10:34 music
Marty G - Sweet Morning je pomalá melodická skladbička jako stvořená pro krásné, slaďoučké ráno. Použity harfa, flétny, fagot, smyčce, basa, bicí podkres a zvukové a vokální efekty. Enjoy!

klip na YouTube.com

ke stažení: Marty G - Sweet Morning.mp3 (ze serveru uloz.to)