Únor 2013

"Malé" komedie, co potěší :-)

22. února 2013 v 0:42 film/TV
Vybral jsem 3 komedie, které mě v poslední době pobavily a udělaly radost. Slovo "malé" je v nadpisu v uvozovkách, protože ačkoli se jedná o rozpočtem malé filmy, jejich kvalita rozhodně malá není. Berte to jako moje doporučení na 3 milé, příjemné filmečky, které nejsou zas až tolik známé.

Station Agent (2003)
Režie a scénář: Thomas McCarthy
Hrají: Peter Dinklage, Bobby Cannavale, Patricia Clarkson, Michelle Williams, ad.

Naprosto pohodový nezávislák, jemuž vévodí skvělé obsazení. V podání P. Dinklage je zábavné i jindy nudné nakupování či vyplňování formuláře v knihovně, B. Cannavale představuje ukecaného vtíravého nadšeného Itala, kterého bych chtěl za kámoše a P. Clarkson je zase roztomile roztržitá, jak si příběh vyžaduje. Padnoucí hudba a hlavně ta příjemná atmosféra dělají z téhle komedie kousek, který si milerád opět někdy zkouknu.

Moje hodnocení: 85%

Režie: Dany Boon
Hrají: Kad Merad, Dany Boon, Zoé Félix, Lorenzo Ausilia-Foret, ad.

Projednou u zahraničního filmu doporučuji český dabing, který si s "překladatelským oříškem" ohledně severofrancouzského dialektu poradil výborně. Jinak komedie sama o sobě je příjemná, obzvláště ve své první půlce i vtipná a velice povedená. Žádný geniální počin, a já se pobavil a mohu doporučit.

Moje hodnocení: 80%HappyThankYouMorePlease (2010)

Režie a scénář: Josh Radnor
Hrají: Josh Radnor, Kate Mara, Malin Åkerman, Michael Algieri, ad.

Tahle romanticka mi perfektně sedla. Není to hloupé, jak některé RK bývají, ani na chvíli kýčovité či přeslazené,naopak: je tu hned několik silných dialogů, které mě přiměly k zamyšlení. Padnoucí hudba, skvěle vybraní herci, délka akorát a jedno z hlavních vyznění filmu? Pryč se smutkem a cynismem, buďte pozitivní, veselí a (alespoň někdy) věřte, že můžete být šťastní. Tenhle filmeček je radostný a plný optimismu, a proto se mi líbí mnohem víc, než nějaká těžkotonážní dramata, která mají možná 88%, ale člověk má po nich depku. Pokud vám tento film myšlenkově sedne tak, jako mně, budete se po něm cítit pozitivně naladěni, to vám zaručuji. PS: Josh Radnor, kt. i režíroval a napsal scénář, si u mě zvednul reputaci, protože mně už v posledních sériích HIMYM začínal lézt na nervy.

Moje hodnocení: 90%