Březen 2013

Religulous / Proboha!

31. března 2013 v 9:56 film/TV
Religuous = religion+ridiculous

Režisér Borata Larry Charles a slavný politický komentátor Bill Maher se snaží formou satiry dokázat, že organizované náboženství je zdraví a mozku především smrtelně škodlivé.

"Víra dělá z nepřemýšlení ctnost."
"Příliš dlouho dělali klíčová rozhodnutí pobožní lidé."
"Ironií náboženství je, že dokáže člověka svést na cestu ničení."
"Náboženství je porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum."

Pod tenhle film a jeho ideu bych se podepsal. Bill Maher satiricky popichuje ty všemožné náboženské trotly, příživníky a ignoranty, aby je přiměl používat selský rozum a uvědomit si stupiditu a iracionalitu náboženských dogmat a "pravd", bohužel bezvýsledně, protože nikdo není tak zabedněný a zatvrzelý jako přesvědčený věřící. Protože mi jsou názory Billa Mahera blízké, jeho humor a logickou argumentaci jsem si užil. Výběr individuí, s kterými si tu popovídal, je rozmanitý a interesantní a nemohl jsem si nevšimnout filmařských podobností s Boratem a jeho "rádoby-reálně-dokumentárním" stylem. Pokud ale věříte antievolučním žvástům a nesmyslům, typu Adama, Evy a mluvícího hada, zrození Ježíše z lůna muži nedotčené panny, apod., pravděpodobně budete Billa nenávidět, budete pobouřeni a pokud se dokoukáte do konce, budete jen nesouhlasně a nespokojeně kroutit hlavou. Tento film ukazuje šílenost světa a zhoubu náboženského přesvědčení a fanatiků. Nejhorší snad je, že zarytí věřící zkrátka "vědí", že mají pravdu a nepřipouštějí si omyl a kdo není s nimi, ten by měl být zavrhnout. Jak mohou rozumní lidé věřit, že se biblické báchorky skutečně staly, nelze pochopit.

Film nabízí pohled na maličký výběr náboženských cvoků (kterých bohužel existují statisíce, ne-li miliony), kteří si o sobě ve vší vážnosti myslí, že snědli veškerou moudrost světa, přičemž v případech, kdy je Bill Maher naprosto logicky přistihne v nelogičnosti či protiřečení si, nedokáží odpovědět a často se jen naštvou. Avšak připustit si, že by neměli pravdu? To nedokážou...


Drama v Belgii

27. března 2013 v 20:16 funny video
Vcelku kreativní reklamní spot ke spuštění jedné televizní stanice v "jinak nudné Belgii". Enjoy :-)
Zemanova inaugurace v rukou lidové tvořivosti

10. března 2013 v 12:02 funny pics
Galerie legtračních obrázků z uvedení našeho nového prezidenta Miloše Zemana do funkce. Moje oblíbené obrázky: 4, 5 a 7: Zemanova inaugurace funny pics

1 32 4

Marty G - If Love Is a Sin

2. března 2013 v 10:44 music
Marty G - If Love Is a Sin je romantická chill-out pohodička. "If love is a sin, punish me by kisses..." Tuhle skladbu jsem složil poměrně nedávno (únor 2013), v klipu na youtube jsou také použity fotky ze Španělského Santanderu. Fotba na coveru je z baskického městečka Getxo. Enjoy!

Marty G - If Love Is a Sin.mp3 (right click, save as...)
Marty G - If Love Is a Sin.mp3 (alternativní odkaz na uloz.to)

klip na youtube:
alternativní odkaz na video: http://youtu.be/9WFrPwsa97Y