Srpen 2013

Ligurie a Toskánsko II: Monte Prado (slide fotek)

29. srpna 2013 v 15:39 cestování
Výšlap na horu Monte Prado, nejvyšší vrchol Toskánska (2054 m n.m.), jsem absolvoval 19.7.2013. Nádhera! Vznikla spousta perfektních záběru i fotek - můžete posoudit sami a shlédnout kompilaci/výběr fotek z tohoto dne (opět jsem, až na 1 výjimku, vynechal fotky s mou osobou).
Jinak jde opět o výbornou inspiraci pro výlet a příjemně strávený den. Obtížnost: střední.
Fotky doprovází moje skladba Marty G - Back to the Temple (skoro celá).
Enjoy :-)


Odkaz na youtube.com:Cinque Terre (video)

22. srpna 2013 v 15:17 cestování
Pro zájemce tu mám jednu inspiraci, kam se vydat: videjko - sestříhané záběry doprovázené hudbou z mé návštěvy Cinque Terre. Nevíte, co to je? Já to taky až do letošního roku nevěděl. Teď vám těchhle 5 orlích městeček na pobřeží italské Riviéry mohu jen doporučit.
Pro představu: článek s fotkami

A tady odkaz na video (http://uloz.to/xDSt4St7/cinque-terre-15-min-blog-version-rar)

Délka: 15 minut

Lokace: Cinque Terre (v překladu 5 zemí) je skalnatá pobřežní oblast na italské riviéře. Nachází se v Ligurii na SZ Itálie a zahrnuje celkem 5 vesnic (dříve státečků), které se vyznačují terasovitě na těsno postavenými domy staršího i novějšího data. Od r. 1997 součástí UNESCO. Podle monohých 1 z nejmalebnějších koutů Itálie. Jména 5 vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Romaggiore.

Obsah: Vlakem jsme jeli z městečka Levante přeplněným vlakem do posledního z městeček, Romaggiore, kde vše začíná. Ruční záběry malebných koutů na pobřeží. Cesta láswky do Manaroly byla uzavřena, takže následoval přejezd do Corniglia, odtud pěšky do Vernazzy nádhernou, ale namáhavou cestou podél pobřeží se spoustou skvostných výhledů. Vedro cca 36°c ve stínu, nahoru a dolů, ale paráda. Ve Vernazze (podle mě nejkrásnější z pětice) kolega ztratil nervy, poněvadž nikde nebyla cedule, kudy dál po turistické trase do Monterossa. Ani 2 místní zprvu nepomohli, až napotřetí jsme byli navedeni správně. A opět zejména kvůli vedru namáhavá trasa, která ale stála za to! A odměna v podobě koupání na plážičce v Monterosso. Báječný den.

Ligurie a Toskánsko I: slide fotek

14. srpna 2013 v 16:51 slideshows
V polovině července jsem s kámošem cestoval po Ligurii (první a poslední den) a Toskánsku. Zádná Florencie, Pisa, Sienna či Genova - hlavně pobřeží, příroda, krajina, malé vesničky a městečka, krásný týden. Pokud chcete, můžete juknout na 2:55 dlouhý slide výběru fotek z prvních 2 dnů (vynechal jsem fotky, kde je moje maličkost) - pobřeží kolem Portofina, Santa Margherity a Fruttuosa a z 2. dne Carrara a okolí - lomy, vesničky a město samotné. Enjoy!

Borec, co navštívil všechny státy světa bez letadel

5. srpna 2013 v 10:46 cestování
Brit Graham Hughes je borec, co dokázal během čtyř let navštívit všech 201 států, aniž by sedl do letadla.