Cinque Terre (video)

22. srpna 2013 v 15:17 |  cestování
Pro zájemce tu mám jednu inspiraci, kam se vydat: videjko - sestříhané záběry doprovázené hudbou z mé návštěvy Cinque Terre. Nevíte, co to je? Já to taky až do letošního roku nevěděl. Teď vám těchhle 5 orlích městeček na pobřeží italské Riviéry mohu jen doporučit.
Pro představu: článek s fotkami

A tady odkaz na video (http://uloz.to/xDSt4St7/cinque-terre-15-min-blog-version-rar)

Délka: 15 minut

Lokace: Cinque Terre (v překladu 5 zemí) je skalnatá pobřežní oblast na italské riviéře. Nachází se v Ligurii na SZ Itálie a zahrnuje celkem 5 vesnic (dříve státečků), které se vyznačují terasovitě na těsno postavenými domy staršího i novějšího data. Od r. 1997 součástí UNESCO. Podle monohých 1 z nejmalebnějších koutů Itálie. Jména 5 vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Romaggiore.

Obsah: Vlakem jsme jeli z městečka Levante přeplněným vlakem do posledního z městeček, Romaggiore, kde vše začíná. Ruční záběry malebných koutů na pobřeží. Cesta láswky do Manaroly byla uzavřena, takže následoval přejezd do Corniglia, odtud pěšky do Vernazzy nádhernou, ale namáhavou cestou podél pobřeží se spoustou skvostných výhledů. Vedro cca 36°c ve stínu, nahoru a dolů, ale paráda. Ve Vernazze (podle mě nejkrásnější z pětice) kolega ztratil nervy, poněvadž nikde nebyla cedule, kudy dál po turistické trase do Monterossa. Ani 2 místní zprvu nepomohli, až napotřetí jsme byli navedeni správně. A opět zejména kvůli vedru namáhavá trasa, která ale stála za to! A odměna v podobě koupání na plážičce v Monterosso. Báječný den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama