Prosinec 2013

Tipy na fajn komedie 2013

30. prosince 2013 v 16:44 film/TV
Rok 2013 nebyl na dobré komedie zrovna nejbohatší. Samozřejmě ještě na nějaké další narazím - zvláště ty z druhé půlky roku a každý má svůj vlastní osobitý vkus a názor (tedy každý... alespoň snad většina), takže tady uvádím pět komedií z právě končícího roku 2013, které se mi dosud líbily nejvíc a jejich komenty či hodnocení z CSFD.cz. První dvě jsem shlédl v kině v rámci tzv. CSFD projekce, následují tři animáky, které se opravdu povedly.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013) ***** Povedlo se :-) Hlavně ten závěr, ten má grády... Tahle bláznivina je originální, kreativní, a i když se to někomu nemusí zdát, tak inteligentní. Oceňuji, že nikdy nevíte, co se stane za chvíli a herci si natáčení museli skvěle užít. A jestli vůbec hráli nebo se chovali přirozeně, to ví snad jen oni. 90% (shlédnuto na csfd projekci).

Sviňák (2013) **** ZAPŮSOBIL tenhle film, bez debat. Zcela mě v kině pohltil. Pobavil. Fascinoval. Šokoval (místy). Odrovnal. Napínal (ke konci)... Výborně natočeno, skvěle sehráno (McAvoy exceluje, ostatní velice zdatně sekundují). Myslím, že mnohá děvčata tenhle snímek jen tak neskousnou a budou hodnotit nízko. Já vím, že ho chci vidět znovu. A vychutnávat si ho. (pozn. viděno na CSFD projekci)

Univerzita pro příšerky (2013) **** Další fajn animák od Pixaru, a možná i lepší než jednička (nebo aspoň stejně zábavný). Zajímavý nápad natočit prequel, když by pokračování příběhu příšerek těžko přineslo něco zásadnějšího. Palec nahoru.

Croodsovi (2013) ****


Merry Christmas

24. prosince 2013 v 15:45 funny video
Šťastný a veselý, lidičky :-)


I'm Fat

22. prosince 2013 v 11:45 funny video
Letitá parodie na Michaela Jacksona. Být tlustý může být i předností, ale raději to o Vánocích s cukrovím moc nepřehánějte...

Super Mario po rusku :-)

15. prosince 2013 v 17:51 funny video
Pro neznalé - Super Mario je jedna z nějznámějších postaviček starých počítačových her, plošinovek z 80. let... Na počítačích ovšem vždy skákal v modrých montérkách, které si tenhle "Super Mario" někde zapomněl...

Rusnok: Ty vole, teď eště zase zemřel Mandela...

7. prosince 2013 v 16:27 funny video
... vůbec se mi tam nechce. Je to k smíchu nebo k pláči? Tihleti ťeď reprezentují a vládnou naší zemi. Ještě, že ne nadlouho... Tohle snad ani nemá cenu komentovat... Jestli tohle někdo otitulkuje do angličtiny a pošle jihoafrické vládě - mezinárodní incident jako prase...


Oblíbené scény: BBT - Sheldon v kině :-)

6. prosince 2013 v 18:02 funny video
Jedna z mých nejoblíbenějších scén geniálního sitcomu The Big Bang Theory je ta z epizody s02e09, kdy se Sheldon nezván vetře na Leonardovo rande a "testuje" akustiku kina pro nejlepší místo :-)

Martyho hudební životabudič: Energy Music Mix

3. prosince 2013 v 17:44 music
Patřím mezi individua, kteří ulicemi obvykle štrádují se sluchátky (nebo v mém případě kvalitními špunty) na uších, poslouchajíc hlasitou hudbu, která zpříjemňuje naši všední mobilitu z bodu A do bodu B. Protože toho při mé práci nachodím dost, poslouchám hudbu velice často a na svém mp3 přehrávači mám doslova "tuny" pečlivě vybrané muziky, většinou různé mnou sestavené výběry z písniček, které se mi nejvíc líbí a pasují k sobě a k určité náladě, kterou třeba chci navodit.

Tady je jeden z nich - mix energické hudby, která třeba mě osobně dokáže vždy rozpumpovat a nabudit. Samozřejmě každý má jiný hudební vkus, ale třeba se bude líbit i vám. Umisťuji odkazy na youtube, často zvukově kvalitnější mp3 verze si zkuste vygooglovat sami. Enjoy!

Martyho energický hudební výběr:
01. dj-tiesto - lethal industry
06. John Marks - Insanity (Radio Edit)
02. PRODIGY - Wild West
07. UTAH SAINTS - SOMETHING GOOD 08 (remix)
03. PARTY ANIMALS -Aquarius
08.Richard Durand - Into Something
04. SCOOTER - Liquid is Liquid
09. Fatboy Slim - ya mamma
05. "A TIESTO's Club Life 46 song"
10. Roger Sanchez - Turn On The Music (Axwell Remix)