Leden 2014

About time [Lásky čas]

30. ledna 2014 v 16:45 film/TV
Tak na tuhle romantickou komedii od R. Curtise, autora pro mě nej romantičky Love Actually, jsem se fakt těšil, vědom vysokého hodnocení a kladných ohlasů. Film začal v příjemném duchu, vyzařoval takovou tu láskyplnou, milou atmosféru, při které se člověk neřehtá smíchy jak kůň, ani nechrochtá, ale po většinu času se usmívá a cítí se báječně. Sympatický hlavní hrdina, sympatičtí vedlejší, sympatická Rachel McAdams, docela to klape. Není to takový emoční nával, jako u už zmizmiňované Lásky nebeské, ale hezky se na to kouká. A film si to plyne dál a... a nic. Jako by se zasekl, začínám se nudit a čekám, co přijde, doufám, že ještě něco zajímavého, jenomže příběh "šlape vodu" a začíná být bezradný. Už se necítím hezky, ani příjemně, ale rozpačitě a rozčarovaně. Film se mění na trapnou, nudnou, rozplizlou kaši, která neví, jak dál. Poslední hodina je špatná, posledních 25 minut pak příšerných, navíc hudba, která do té doby celkem dobře sedla, začne být nehorázně přesládlá, jako ostatně všechno a film končí v totálně bezradné prázdnotě. Bohužel - i mistr tesař se někdy utne a tady se pan Curtis minul až příliš, utkal sám sebe do pavučiny nápadu, který zajímavě rozvedl, ale nedokázal ho dovést do zdárného konce, jakoby nevěděl, co s tím dál, měl výborných cca 40 minut, ale to je na film málo, a tak na sebe začal vrstvit podivné zápletky a film se změnil na mentorskou oslavu obyčejnosti, rodinného štěstí, ke kterému vlastně cestování v čase a možnost nápravy škod nepotřebujete - hlavně když se mají všichni rádi. A přitom z nápadu se dalo vytřískat mnohem víc. Po shlédnutí filmu jsem naštvaný a zklamaný. A nechápu, proč se někteří lidi do tohoto filmu zbláznili - to necítili tu trapnost a beznaděj, kdy to scénárista zkrátka nezvládl?
Moje hodnocení: 60%

Video tip na výlet: Plitvická jezera

27. ledna 2014 v 14:05 cestování
Plitvická jezera v Chorvatsku jsou nádherným místem pro výlet (od dubna do října), které není ani moc vzdálené od ČR - po dálnici a hlavních silnicích se tam dá autem dojet za 6-7 hodin (z Brna) - a jsou tak ideálním tipem, kam se podívat.

Místo, kde se kupříkladu natáčel legendární Poklad na Stříbrném jezeře (nebudu vás zde zahlcovat dalšími faktografickými detaily o tomto místě), mě nadchlo nádherou svých křišťálově průzračných jezer, vodopádů, zeleně a svojí rozmanitostí. Ideální je zde strávit minimálně 7-8 h, lépe však víc, protože míst, kde se můžete kochat či procházet, je tady fakt hodně.

Pokud se vám sem nechce cestovat autem v noci, abyste ráno po cestě čerství, svěží a plni sil vyrazili na prohlídku, můžete se sem nechat zavést celkem levně busem některé z cestovních kanceláří, jak jsme to udělali my. Na místě, s mapkou tras z pokladny v ruce, se pak můžete od houfu ostatních v čele s průvodkyní (která v našem případě byla příšerná), odtrhnout a strávit tak celý den s tím, s kým opravdu chcete.

Pro inspiraci a lepší představu si můžete stáhnout výřez z videa, které jsem tam letos v létě natočil, doprovázené, jak jinak, skvěle padnoucí romantickou hudbou Martina Böttchera ze série filmů o Vinnetouvi.Martyho výběr optimistických písniček

24. ledna 2014 v 16:55 music
Ahojky. Tohle je můj výběr deseti oblíbených písniček, které mají společného to, že jsou plné optmismu, radosti, živelnosti či pohody a snad vždycky mě dokáží naplnit energií a dobrou náladou. Po kliknutí na odkaz a pak na "přehrát vše"se vám přehrají jedna za druhou n. si je můžete sami přehrát libovolně napřeskáčku.
Tak si je užijte!

Marty G: List of my favourite optimistic songs


Track list:
01. Emiliana Torrini - Jungle Drum

02. Vinylistic - I Remember You

03. Tom Jones - It's Not Unusual

04. Empire of the Sun - We Are the People

05. MOBY - The Perfect Life (with Wayne Coyne)

06. The Very Best - Warm Heart of Africa (Featuring Ezra Koenig)

07. Louis Armstrong - What a Wonderful World

08. Air - Alpha Beta Gaga

09. Prodigy - Stand Up

10. Tim Berg - Bromance (Aviciis Arena Mix)