Video tip na výlet: Plitvická jezera

27. ledna 2014 v 14:05 |  cestování
Plitvická jezera v Chorvatsku jsou nádherným místem pro výlet (od dubna do října), které není ani moc vzdálené od ČR - po dálnici a hlavních silnicích se tam dá autem dojet za 6-7 hodin (z Brna) - a jsou tak ideálním tipem, kam se podívat.

Místo, kde se kupříkladu natáčel legendární Poklad na Stříbrném jezeře (nebudu vás zde zahlcovat dalšími faktografickými detaily o tomto místě), mě nadchlo nádherou svých křišťálově průzračných jezer, vodopádů, zeleně a svojí rozmanitostí. Ideální je zde strávit minimálně 7-8 h, lépe však víc, protože míst, kde se můžete kochat či procházet, je tady fakt hodně.

Pokud se vám sem nechce cestovat autem v noci, abyste ráno po cestě čerství, svěží a plni sil vyrazili na prohlídku, můžete se sem nechat zavést celkem levně busem některé z cestovních kanceláří, jak jsme to udělali my. Na místě, s mapkou tras z pokladny v ruce, se pak můžete od houfu ostatních v čele s průvodkyní (která v našem případě byla příšerná), odtrhnout a strávit tak celý den s tím, s kým opravdu chcete.

Pro inspiraci a lepší představu si můžete stáhnout výřez z videa, které jsem tam letos v létě natočil, doprovázené, jak jinak, skvěle padnoucí romantickou hudbou Martina Böttchera ze série filmů o Vinnetouvi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama