Březen 2014

Talentovaný obchodník

29. března 2014 v 16:43 vtipy
Dneska jeden vtípek. Enjoy:-)


Talentovaný obchodník
Šéf obrovského obchodního domu přijal nového prodavače a po prvním dni si ho zavolal do kanceláře.
"Tak kolik jste dnes udělal obchodů?"
"Jeden, šéfe."
"Cože!? Jenom jeden? Naši prodavači udělají průměrně 60 až 70 obchodů denně! Co jste celý den dělal!? A kolik jste vlastně utržil?"
"Třista osmdesát tisíc dolarů."
Šéfovi došla řeč. "Tři sta osmdesát tisíc? Proboha, co jste prodal?"
"No, nejdřív jsem prodal malinký háček na ryby..."
"Háček na ryby? Za třista osmdesát tisíc?"
"... pak jsem zákazníka přesvědčil, že by si mohl vzít ješte i střední a velký háček. Pak jsem ho přesvědčil, že by si měl vzít i nějaký vlasec, prodal jsem mu tři pruty - malý, střední a veliký. Dal jsem se s ním do řeči, zeptal jsem se, kde bude rybařit. Povídal, že na mysu dvacet mil na sever. Tak jsem mu prodal ješte pořádnou větrovku, nepromokavé kalhoty a gumáky, protože tam dost fouká. Přesvědčil jsem ho, že na pobřeží neberou, tak jsme šli vybrat motorový člun. Pak jsem se ho zeptal, co má za auto vylezlo z něj, že dost malé, člun by na něm nemohl odvézt. Tak jsem mu prodal ještě přívěs..."
"A tohle všechno jste prodal člověku, který si přišel koupit jediný háček na ryby!?"
"Ne. On původně přišel koupit vložky pro svoji ženu. Tak jsem mu navrhnul, že když si teda o víkendu nezašuká, že by si mohl zajít aspoň na ryby."

Her

24. března 2014 v 22:16 film/TV
Her je sci-fi love story mezi umělou inteligencí a člověkem - to už tu párkrát bylo, přinejmenším v několika epizodách Krajních mezí, ale snad nikdy ne tak vtipně, krásně a do hloubky. Překvapilo mě zde hned několik vtípků, nad kterými jsem se s ostatními od srdce zasmál (kupříkladu roztomilá počítačová postavička). Téma, co se může přihodit, zamilují-li se do sebe AI bez těla a člověk, je zde zpracováno z různých pohledů a je zde hned několik alternativ, co vše se v takové situaci může přihodit. Kamera je perfektní a mohl jsem si tak vychutnávat jeden překrásný záběr za druhým. Scarlett Johansson má kromě sexy těla i sexy hlas a je jen škoda, že nedabuje více. Obsazení všech rolí je výborné, přirozené a neokoukané. Občas jsou ty dialogy sice už moc dlouhé a trošičku nudné, rozebírající pocity až příliš do hloubky, ale naštěstí se nuda vždy brzy rozplyne nahrazena dalším zajímavým nápadem, takže na konci jsem se cítil dobře a spokojeně. Rozhodně zajímavý film, který doporučuji. (pozn. viděno na CSFD projekci).
Režie a scénář: Spike Jonze
V hlavních rolích: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson (hlas), Amy Adams

Oblíbené filmové scény: Once Upon A Time in America - skvělá scéna s dortíkem

16. března 2014 v 15:36 film/TV
Film Once Upon A Time in America (Tenkrát v Americe) od Sergia Leoneho je dlouhý neuvěřitelných 3 a tři čtvrtě hodiny a nabízí několik neopakovatelných momentů, jako například tuto překrásnou a dojemnou scénu s dortem. Pokud jste tenhle film neviděli, situace před touto scénou je následující: Peggy, vnadné děvče ze sousedství, se jednou před jedním s chlapců zmínila, že za dortík z místního lahůdkářství by si kluky nechala se sebou dělat, co budou chtít. Onen hoch si to samozřejmě nenechal pro sebe a jeho kamarád jde zkusit štěstí. Jde do lahůdkářství, koupí dortík, a jak to dopadne, na to se můžete kouknout sami. Tahle scénka je jednoduše kouzelná, i díky bravurní hudbě Ennia Morriconeho. Jak je Leoneovým zvykem, ve svých filmech nikam nespěchá a výsledkem jsou právě takové jedinečné momenty, jako tento...

Videotip: Kinderdijk

4. března 2014 v 12:30 cestování
Kinderdijk je nizozemská vesnička kousek od Rotterdamu, se soustavou 19 větrných mlýnů podél kanálu, památka zapsaná na seznam UNESCO a báječné místo na výlet. Dojet se tam dá nejlépe z Rotterdamu tzv. waterbusem po kanálu, což je sám o sobě pro nenavyklé suchozemce z Česka příjemný zážitek, nebo, pokud máte auto, se na tento poloostrůvek můžete přepravit trajektem.

Jak se můžete přesvědčit z tohoto asi 4-minutového videa, Kinderdijk je malebné, klidné místečko, i v sobotu uprostřed srpna ne příliš přeplněné turisty, a sobota je opravdu nejlepším dnem na návštěvu, protože prý pouze v tento den jsou spuštěny některé z větrníků. Navíc procházka kolem mlýnů vás nic nestojí, zaplatit musíte pouze, kdybyste chtěli nahlédnout do muzea uvnitř jednoho z nich, což jsme my třeba vynechali.

A poněvadž to není výlet na celý den, pokračovali jsme waterbusem do blízkého města Dordrecht, jehož návštěva je asi nejlepší nápad ve spojení s Kinderdijkem.
(http://uloz.to/xVGZT7Dx/kinderdijk-martyg-blog-cz-avi)