Duben 2014

Legrační obrázky - ženy

30. dubna 2014 v 14:51 funny pics
Pár tématických legračních obrázků. Enjoy :-)Nahá angličtina

26. dubna 2014 v 18:02 zajímavůstky
Konkurence je v dnešní době obrovská - a u lektorů cizích jazyků to platí obzvlášť. Někdy mi to skoro připadá, alespoň v Praze, že na 1 studenta dychtivě čekají dva, tři potenciální lektoři. A navíc spousta lidí dává přednost rodilým mluvčím, i bez pedagogického či jiného universitního vzdělání. Lektoři/lektorky se snaží zaujmout různými způsoby. Jedním s univerzálních pravidel jest, že bychom se měli snažit plnit přání klientů, tj. přizpůsobovat naši výuku jejich potřebám.

Jedna z mých, řekněme známých, lektorka AJ nedávno dostala od jednoho ze svých klientů/studentů zvláštní nabídku. Jednalo se o individuální výuku v kanceláři jedné pražské firmy v pozdně odpoledních hodinách. Tato lektorka je mladá, celkem hezká a sympatická, přesto ji překvapilo, když jí po několika kurzech jednoho krásného dne její student, čtyřicátník se solidním příjmem, nabídl za kurz místo obvyklé čtyřstovky jednu nulu navíc, když ho odučí úplně nahá. Prý jí rekl, že jestli se na to "hned dneska necítí", ať si to nechá projít hlavou, že jeho nabídka trvá, a že doufá, že jí tím nijak neurazil, naopak že prý tím dává najevo svůj kompliment její kráse a nerad by o její skvěle připravené kurzy přišel. Slečna se o nabídce odmítla bavit a daný kurz odučila v šatech.

Co byste na jejím místě udělali vy? Přijali byste? Výuka probíhá v klientově kanceláři, která se dá lehce zamknout, aby nedošlo k nenadálému vyrušení. Podle slov oné lektorky na ni onen pán působil solidním dojmem a jeho slibu "žádný kontakt, žádná skrytá kamera, jen pro potěchu oka", by byla ochotna uvěřit. Měla tedy o čem přemýšlet. Říkala si, že zase tak příliš o nic nejde. Žádný extra výkon, 4 tácy za 90 minut, to jde, co říkáte?

Lektorka angličtiny odučila příští kurz bez oblečení. Pod slibem diskrétnosti, kdyby se to kupříkladu dozvěděla jazykovka, asi by byl malér. Ani o průběhu této konkrétní hodiny nechtěla sdělovat podrobnosti. Konverzačně pojatá výuka prý proběhla celkem bez zádrhelů, místy prý i zapomněla, že je nahatá, a najednou byl konec. Zajímalo by mě, kolik si z této lekce odnesl pán, tedy kolik nových slovíček a vědomostí...

Vždyť je to noob :-)

15. dubna 2014 v 19:31 funny video
Noob (slang. núb, noobie) je označení pro člověka, který dělá nějakou činnost, v níž není sběhlý, dělá ji poprvé nebo ji neumí. Vzniklo odvozením z anglického "new boy" Když počítačový hráč jinému hráči řekne, že je noob, je to chápáno jako urážka. Pro slovo noob není přesný překlad, ale chápe se jako synonymum ke slovům: začátečník nebo nešika. V češtině je běžnější výraz: lama. (zdroj: wikipedie)

Dcera představuje rodičům svého přítele, ale v tomto případě jsou charaktery a zájmy rodičů a mládence tak nějak... obráceně, než je obvyklé :-)


Verze z youtube:

Marty G - See Ya in Paradise

11. dubna 2014 v 12:11 music
Skladba See Ya in Paradise je jednoduchá taneční skladbička s veselou melodií z roku 2007 (album: Marty G - Waiting).
Líbí?

Klip na youtube: (s fotkami z Cinque Terre a Monte Prado)Pod kupolí

8. dubna 2014 v 17:19 ostatní
(poznámka, článek a hodnocení neobsahuje žádné spoilery, takže kdo knihu nečetl, nemusí se bát)

Právě jsem dočetl skvělou knížku od Stephena Kinga Pod kupolí (Under the Dome). 930 stránek - tedy docela vydatné počteníčko, avšak čas ztrávený čtením stál za to. Knihu jsem přelouskal, v tomto konkrétním případě by se spíše hodilo napsat přehltal, na čtečce, zejména během mých jíst pražskou MHD či ve vlaku na/z Vysočiny. Tahat s sebou tisícistránkovou bichli totiž není příliš pohodlné, čtečka je v takovémto případě ideální. Sám autor se vyjádřil, že se snažil, aby kniha po celou dobu "šlapala", což se podařilo také díky skvělé editorce (jméno si teď nevybavím), která byla dostatečně tvrdá a ořezala nadbytečné věci tak, že kniha, i přes její délku, opravdu šlape od začátku do konce. I přes velké množství postav, u kterých se autor nebojí jít do hloubky, celé soukolí děje zapadá přesně do sebe a skutečnost, že zde není pouze jedna kladná a jedná záporná postava, vylepšuje osobitost knihy. Ačkoliv, co se záporných postav týče, jeden člověk tu trčí nade všemi. Kdo knihu již četl, ví, o kom je řeč - "zatr-patr-cený" Velký Jim Rennie je jeden z největších hajzlů (toto slovo na něj sedí nejvíc), které jsem měl tu čest kdy na poli knižním či filmovém potkat. Co tenhle (doufám že naprosto vymyšlený, protože v reálu bych ho fakt nechtěl potkat) egoistický politik dokáže natropit jen za jeden jediný týden, to se jen tak nevidí a tenhle charakter upřímně nas.al spoustu lidí, co tohle dílo četli. Když už si myslíte, že nic horšího už vymyslet snad nemůže, on vám dokáže, že podceňovat Velkého Jima, který "jede na vlně", se opravdu nevyplácí...

Je mi docela líto, že je tato kniha již za mnou, klidně bych uvítal mnohem více stránek. U mě je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl. Takže JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI.

Co autor o knize řekl: VIDEO
Děj knihy + hodnocení a komentáře českých čtenářů: CBDB.cz
Obrázky postav z knihy: PICS
Na motivy knihy je i seriál: CSFD (13 dílů z roku 2013, ohlášena 2. řada na další rok) - podle ohlasů má seriál s knihou bohužel společného velice málo, snad jen jména postav a kupoli; zatím jsem neviděl, ale pokud je tomu čas - doporučuji nejdřív přečíst perfektní knihu.

Up in the Air

3. dubna 2014 v 23:17 film/TV
Up in the Air
Moje hodnocení: 90%
Komedie USA, 2009, Režie: Jason Reitman, Scénář: Sheldon Turner
V hlavních rolích: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick

'Up in the Air' si pojmenování vynikající komedie zcela určitě zaslouží. Originální prostředí, znamenitý George Clooney, kterému zdatně sekundují Anna Kendrick i Vera Farmiga. Zvládnutá režie. Scénář, kterému to myslí... Díky této komedii jsem strávil výborný večer. Je to přesně ten typ filmu, který mám snad nejradši. Hlavní hrdina žije životem, který se na první pohled zdá až příliš lákavý. Zároveň nám film dává najevo ústřední myšlenku, že svobodný život plný zábavy, zážitků a krátkodobých požitků je sice fajn, ale není nad to mít rodinné zázemí. A to ať si každý divák přebere sám. George Clooney je pro takovou postavičku přímo stvořený a člověk i věří, že takový nezávazný způsob života i sám vede. Opravdu mě zklamalo, že tenhle film u Oscarů ostrouhal, protože ve srovnání s jinými úspěšnými u mě zvítězil tento snímek. Je příjemný, hravý, svěží, pobaví, dostalo se mi od něj přesně to, co jsem očekával a s chutí si na něm i napodruhé vychutnám tu spoustu drobností a roztomiloxtí, které mě zaručeně rozveselí. Mám rád inteligentní, originální komedie se skvělým hereckým obsazením, osobitostí a hravostí.