Nahá angličtina

26. dubna 2014 v 18:02 |  zajímavůstky
Konkurence je v dnešní době obrovská - a u lektorů cizích jazyků to platí obzvlášť. Někdy mi to skoro připadá, alespoň v Praze, že na 1 studenta dychtivě čekají dva, tři potenciální lektoři. A navíc spousta lidí dává přednost rodilým mluvčím, i bez pedagogického či jiného universitního vzdělání. Lektoři/lektorky se snaží zaujmout různými způsoby. Jedním s univerzálních pravidel jest, že bychom se měli snažit plnit přání klientů, tj. přizpůsobovat naši výuku jejich potřebám.

Jedna z mých, řekněme známých, lektorka AJ nedávno dostala od jednoho ze svých klientů/studentů zvláštní nabídku. Jednalo se o individuální výuku v kanceláři jedné pražské firmy v pozdně odpoledních hodinách. Tato lektorka je mladá, celkem hezká a sympatická, přesto ji překvapilo, když jí po několika kurzech jednoho krásného dne její student, čtyřicátník se solidním příjmem, nabídl za kurz místo obvyklé čtyřstovky jednu nulu navíc, když ho odučí úplně nahá. Prý jí rekl, že jestli se na to "hned dneska necítí", ať si to nechá projít hlavou, že jeho nabídka trvá, a že doufá, že jí tím nijak neurazil, naopak že prý tím dává najevo svůj kompliment její kráse a nerad by o její skvěle připravené kurzy přišel. Slečna se o nabídce odmítla bavit a daný kurz odučila v šatech.

Co byste na jejím místě udělali vy? Přijali byste? Výuka probíhá v klientově kanceláři, která se dá lehce zamknout, aby nedošlo k nenadálému vyrušení. Podle slov oné lektorky na ni onen pán působil solidním dojmem a jeho slibu "žádný kontakt, žádná skrytá kamera, jen pro potěchu oka", by byla ochotna uvěřit. Měla tedy o čem přemýšlet. Říkala si, že zase tak příliš o nic nejde. Žádný extra výkon, 4 tácy za 90 minut, to jde, co říkáte?

Lektorka angličtiny odučila příští kurz bez oblečení. Pod slibem diskrétnosti, kdyby se to kupříkladu dozvěděla jazykovka, asi by byl malér. Ani o průběhu této konkrétní hodiny nechtěla sdělovat podrobnosti. Konverzačně pojatá výuka prý proběhla celkem bez zádrhelů, místy prý i zapomněla, že je nahatá, a najednou byl konec. Zajímalo by mě, kolik si z této lekce odnesl pán, tedy kolik nových slovíček a vědomostí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama