Květen 2014

Tipy na fajn komedie 2012

26. května 2014 v 22:39 film/TV
Z filmů natočených v roce 2012, jejichž tvůrci si dali jako jeden ze svých hlavních úkolů své diváky rozesmát, se mně osobně hodně či docela líbily tyto:

Moonrise Kingdom (Až vyjde Měsíc) ***** 4.7/5 || Originální, vizuálně krásné, kreativní, vtipné, skvěle a přesně herecky obsazené, hravé, trhlé, zajímavé, vymazlené - jednoduše zážitek. Wes Anderson se opět vytáhnul. Když přimhouřím oči nad pár momenty či nedostatky (Snoopy, bouřková pasáž), dávám nejvyšší hodnocení, protože jsem se opravdu bavil. Režie, kamera, scénář, herci, hudba, výprava - vše na jedničku s hvězdičkou.

Brave (Rebelka) **** Rebelka je, stejně jako ostatní Pixarovské počiny, technicky dokonalá a nápaditá v detailech. Je to zábavná, hravá a vizuálně poutavá irská taškařice s rodinnými hodnotami navíc. Velice příjemná podívaná. Oscar za nejlepší animovaný film zcela zasloužený.

Stand Up Guys (Jako za starejch časů) **** Lehké, příjemné, nekomplikované, oldskool. A ti herci - jedna báseň, hlavní i vedlejší.

The Magic of Belle Isle **** Neoriginální, citově a typy postav vykalkulovaný doják "á la Hallström", přesto tak příjemný, laskavý a krásný. Morganu Freemanovi stačí, aby "tam byl", ani nemusí nic hrát a člověk se hned cítí... nu, příjemně. Tohle slovo totiž zdaleka nejvíc vystihuje tenhle film. Jen si to vemte: máme tu venkov kdesi "na konci světa", dále zahořklého starého spisovatele na vozíčku, co pije z žalu nad smrtí své ženy, dále jsou tu sympatická postarší sousedka se třemi roztomilými holčičkami (tedy jedna z nich je už týnedžerka, co pohrdá svou matkou, než prozří), nechybí ani pejsek, je tu i retardovaný chlapec a to vše na pana zahořklého zapůsobí. Jak asi? Spousta klišé a mouder, tady ale smíchaných způsobem, který mě bavil a který uplynul bez zádrhelů. Rob Reiner zkrátka umí a i z mála dokáže uvařit hodně.

Ted (Méďa) **** Ted je charismatickej. Zasmál jsem si nad několika povedenými parodiemi na osmdesátkové klasiky. Seth macFarlane mě skoro přesvědčil, abych se někdy kouknul na Flash Gordona. Nemám rád fekální humor, který zde zastoupen je, takže jedno minus. Ale jinak - celkem jsem se bavil.

Men in Black III (Muži v černém 3) **** Nápad mužů v černém má obrovský potenciál, možná i na dlouhý seriál, a tak jsem rád, že po průměrném druhém díle se agenti J a K vrátili, a to ve formě. Že to ale trvalo... Solidní zábava, povedené fórky, zajímavý nápad s cestováním v čase, už se těším na čtyřku.

American Pie: Reunion (Prci, prci, prcičky: Školní sraz) **** U mě to opět zafungovalo: nikdo podstatný nechyběl, za celou dobu filmu jsem se ani chviličku nenudil, bavilo mě to, neustále jsem se usmíval a občas vyprskl smíchy, Stifler a Jimův táta opět váleli, téměř žádný kýč, žádná trapná recyklace jako v jiných pokračováních, zkrátka a dobře: velice příjemný návrat k oblíbeným postavám, se ctí, hravostí a vtipem. Jako předchozí díly nejde o nic geniálního, ale v žánru je to špička.

2 hodiny nádhery

13. května 2014 v 17:36 music

Běžte si zatancovat!

8. května 2014 v 9:33 funny video
Asi si půjdu radši zatancovat :-) 16-timinutový krátký film "In God We Trust" pojednává o maníkovi, který umře a dostane se před byrokrata, který v počítači najde, že musí jít do pekla, protože má záporné body (součet všech dobrých a špatných skutků v jeho životě). Využije však byrokratovi nepozornosti, unikne do výtahu a vrátí se do života. Podaří se mu dostat v nastalé honičce do plusu, než ho pomstychtivý byrokrat dostane tam, kde ho chce mít? Humorem, akcí a skvělými nápady a vychytávkami nabitá krátkometrážovka si podle mě zaslouží vaší pozornost.

Trable s rybkou :-)

3. května 2014 v 10:56 funny video
Kratičký filmík z roku 2001 od Jasona Reitmana s názvem Gulp (asi 7 minut) pojednává o mládenci, co právě vyměnil vodu v akváriu a všimne si, že jeho rybičce se v pytlíku s vodou nevede dobře. Zavolá svému kamarádovi a ten ho upozorní, že se pravděpodobně jedná o druh, který potřebuje mořskou vodu. Rybička nemá moc času, následuje boj o život ála "Lola běží o život"...