Prosinec 2014

MARTY G - Předsevzetí

29. prosince 2014 v 16:56 music

Nepatřím mezi ty, co si dávají na začátek nového roku předsevzetí. Přesto jsem však složil tuhle skladbu, kde se nějaká ta předsevzetí objevují. Ne, že bych je nějak plnil, jen jsem si trošku zarýmoval... Skladba je ve stylu chillout, taková melodická relaxovka, třeba se vám bude taky líbit. Enjoy!
Poslechnout (či případně stáhnout) si tenhle song můžete jednak na Soundcloud:

jednak na uloz.to: MARTY G - Předsevzetí.mp3

Christmas Tree

21. prosince 2014 v 10:08 funny video
Znalci či fanoušci seriálu si tohle Vánoční spestření asi užijí víc, ale ono je to srandovní i pro ostatní :-) Veselé svátky.

Pár filmových tipů

11. prosince 2014 v 9:59 film/TV
Tady je pár tipů na filmy, které jsem viděl v poslední době a líbily se mi. Nejde o žádné pecky, ale snímky, které mě bavily. Moje komentáře jsou ze serveru CSFD. Jenom připomínám, že pokud chcete filmy shlédnout, tak jedině v originálním znění s titulky, abyste si nezkazily zážitek dabingem.

Barney's Version (Barneyho ženy) (2010) **** Bavilo mě to. Skvělý Paul Giamatti zde ztvárnil velice zajímavý charakter - ani kladný, ani záporný, prostě svůj, ale jeho hlubokou lásku k Miriam (opět půvabná Rosamund Pike) mu uvěří každý a snad i každý jeho zarputilé nezdolnosti i fandí.

Last Chance Harvey (Poslední čas na lásku) (2008) **** Vždycky potěší, když shlédnete film, který se vám líbí mnohem víc, než jste od něj čekali :-) Harvey Shine v podání opět skvělého Dustina Hoffman si ve zralém věku uvědomí, jaké jsou jeho priority. Stačí, když mu v tom pomůže Kate Walker v podání opět skvělě Emmy Thompson. Klasická romantika, kdy k sobě ti dva fakt padnou.

Two for the Road (Dva na cestě) (1967) **** Krásný a příjemný filmeček o lásce a příběhu jednoho manželství. Road movie z nádherné Francie odehrávající se v různých časových rovinách báječně propojených. Snímek plný bezva nápadů a hravých detailů a skvělých Audrey Hepburn a Alberta Fienneyho. Ke konci chvílemi trošku zdlouhavé, ale moc hezky se mi na to koukalo.

Loft (2008) **** Moje asi první setkání s Belgickým filmem. Námět mě moc nezaujal, ale snímek mi byl doporučen, tak jsem se podíval. A musím uznat, že se mi tenhle thriller s výbornou hudbou, kamerou, dialogy a hlavně scénářem líbil. Typově dobře vybraní herci, postupné odkrývání nových skutečností, atmosféra napětí a tajemství = za sebe doporučuji.