Pár filmových tipů

11. prosince 2014 v 9:59 |  film/TV
Tady je pár tipů na filmy, které jsem viděl v poslední době a líbily se mi. Nejde o žádné pecky, ale snímky, které mě bavily. Moje komentáře jsou ze serveru CSFD. Jenom připomínám, že pokud chcete filmy shlédnout, tak jedině v originálním znění s titulky, abyste si nezkazily zážitek dabingem.

Barney's Version (Barneyho ženy) (2010) **** Bavilo mě to. Skvělý Paul Giamatti zde ztvárnil velice zajímavý charakter - ani kladný, ani záporný, prostě svůj, ale jeho hlubokou lásku k Miriam (opět půvabná Rosamund Pike) mu uvěří každý a snad i každý jeho zarputilé nezdolnosti i fandí.

Last Chance Harvey (Poslední čas na lásku) (2008) **** Vždycky potěší, když shlédnete film, který se vám líbí mnohem víc, než jste od něj čekali :-) Harvey Shine v podání opět skvělého Dustina Hoffman si ve zralém věku uvědomí, jaké jsou jeho priority. Stačí, když mu v tom pomůže Kate Walker v podání opět skvělě Emmy Thompson. Klasická romantika, kdy k sobě ti dva fakt padnou.

Two for the Road (Dva na cestě) (1967) **** Krásný a příjemný filmeček o lásce a příběhu jednoho manželství. Road movie z nádherné Francie odehrávající se v různých časových rovinách báječně propojených. Snímek plný bezva nápadů a hravých detailů a skvělých Audrey Hepburn a Alberta Fienneyho. Ke konci chvílemi trošku zdlouhavé, ale moc hezky se mi na to koukalo.

Loft (2008) **** Moje asi první setkání s Belgickým filmem. Námět mě moc nezaujal, ale snímek mi byl doporučen, tak jsem se podíval. A musím uznat, že se mi tenhle thriller s výbornou hudbou, kamerou, dialogy a hlavně scénářem líbil. Typově dobře vybraní herci, postupné odkrývání nových skutečností, atmosféra napětí a tajemství = za sebe doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama