Moje cesta do USA 1 - úvod

14. června 2015 v 19:27 |  cestování
Právě jsem absolvoval svoji první cestu za Atlantik - 2-týdenní okruh jihozápadem Spojených Států Amerických. Za 14 dní skupinka 10 Čechů a Slováků, jíž jsem byl členem, absolvovala okruh minivanem s řidičem a hlavně průvodcem Pavlem Hájkem, který započal v Los Angeles, projel více než 5 000 km napříč státy Kalifornie, Arizona, Utah a Nevada, aby skončil opět na pobřeží Pacifiku, tentokrát v San Franciscu. Panu Hájkovi tu udělám malinkou reklamu, protože si to zaslouží - tuhle práci prý dělá už 17. rokem a opravdu se vyzná. Po celou dobu nás neúnavně zásoboval vtipnými historkami, teoretickými i praktickými zajímavostmi, vozil na místa, kam bychom se bez něj nedostali či o nich ani nevěděli, odpovídal na zvídavé dotazy, bezpečně a přitom rychle řídil a přispěl k celkové pohodě.

okruhPodrobnější trasa okruhu: Los Angeles - San Diego - Joshua Tree NP - Grand Canyon - Monument Valley - Bryce Canyon - Zion NP - Las Vegas - Death Valley - Yosemite NP - San Simeon - Pacific Highway - San Francisco.

Letěli jsme z Prahy do Amsterdamu cca 1,5h, kde jsme po dlouhém přechodu k správnému gate a chvilkovém čekání absolvovali kratičký imigrační rozhovor skládající se ze 3 otázek (důvod návštěvy USA, délka pobytu, vezeme nějaké jídlo či něco hodnotného?), nasedli do letadla a letěli 10,5h do LA. Let uběhl překvapivě rychle - letušky nás neustále krmili a nabízeli drinky, sám jsem vypil asi 3 malé lahvičky vína, pivo, několik kafíček a džusů, pustil jsem si 2 filmečky na své čtečce, chvilku si četl či klábosil se sousedkou - měl jsem štěstí na místo do uličky.

V LA jsme se přivítali na letišti s již zmíněným PH a shuttlem odjeli do hotýlku Super 8 blízko letiště. Překvapivě jsem neměl problémy s jet lagem (posun času) - to až při návratu do ČR - spalo se mi dobře a ráno po snídani jsme vyrazili na průzkum LA. O tom se zde zmíním někdy v příštích dnech, až si zase najdu chviličku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama