Moje cesta do USA 3 - San Diego

29. června 2015 v 17:29 |  cestování
San Diego bezesporu patří mezi města, kde můžete strávit celý týden plný zábavy, kdy budete každý den dělat a zažijete něco jiného - tohle druhé největší město Kalifornie (přes 1,3 mil.) toho nabízí fakt hodně. My měli 1 den, tak jsme museli pár věcí vynechat: třeba zoo, které si určitě zaslouží celý den, protože není zrovna malé - webové stránky uvádějí přes 3700 zvířat na 40 ha. Taky jsme vynechali Sea World, kde se rovněž dá strávit celý den. I koupání v oceánu a relax na jedné z místních nádherných pláží jsme oželeli, stejně jako Caravan Safari Park, Belmont Park či muzea (až na 1 vžjimku - viz dále) a další.Ale dost o tom, co jsme vynechali. Turisté často do San Diega zavítají jen na 1 den při jejich cestě, tak jako my, a dobrý začátek je přístavní část a promenádu. Krásně klidná, s panoramatem moderních mrakodrapů za zády. Poté po krásném modrém mostě s nádhernými výhledy na město do Coronado Island, kde se nachází městečko se stejným jménem plné roztomile upravených rezidencí evidentně bohatších rodin a hlavně okázale luxusním Coronado Hotel, rozsáhlým komplexem nových bílých budov s červenými střechami přímo u pláže a zahrad. Po nafocení San Diega z tohoto ostrova jsme zamířili a nějaký čas se poflakovali právě po prostorách tohoto hotelu a přilehlé pláži. Mírumilovná atmosféra nás zcela pohltila a kochali jsme se úžasným prostředím, písčitou pláží, skalisky a nádherně čistým, tmavomodrým ocenánem. Tak na tomhle místě bych si dokázal představil dovolenou, ovšem mít na to tak finanční zdroje (když cena za 1 noc se pohybuje v pětimístných cifrách).

Následoval přejezd do SD Old Town Historic Park - což je něco jako skanzen původního San Diega ještě z dob 19. století plného původních obchůdků a budov, jako jsou pošta, soud, vězení, apod. Zde si přijdou na své milovníci suvenýrů. Taky jsme se zde mohli vyfotit s osobami v dobových kostýmech, kteří nám i rádi povyprávěli cokoliv z historie tohoto místa a odpověděli na všelijaké dotazy. Někteří turisté byli nadšeni i koňů, oslů a mezků. Vstup není placený, což by třeba u nás v Česku neexistovalo.

Na oběd jsme si zajeli opět do krásné přístavní čtvrti, kde jsem okusil Super Nachos a měl co dělat, abych to snědl. A pak hurá na bitevní loď USS Midway, která bývá otevřena do 17h, tak jsme měli něco přes 2 hoďky, v nichž jsme ani nestihli projít všechno - ale to hlavní ano. Spousta bojových strojů, krásných výhledů na město, stísněných prostorů, figurín a veteránů, kteří nadšeně vyprávěli své historky z dob svého mládí. My však raději dodržovali užitečnou radu - držte se od nich dál, nebo se jich už nezbavíte. Tito lidé žijí nostalgií na doby své služby a jakmile vás "lapnou" do svého vyprávění, už Vás nepustí. Já, odpůrce armády a militarismu, jsem se na loď moc netěšil, ale "nechtěl jsem trhat partu" a nakonec se mi tam docela i líbilo - třeba to, že jsem si mohl vlízt a nafotit se v kokpitech rozličných stíhaček a prolézt prostory, kde mariňáci v dobách korejské války či naposledy války v Perském zálivu trávili svůj téměř veškerý čas.

A nejlepší na závěr - večer na pláži obsypané lachtany (myslím, že se to tam jmenuje La Jolla Beach) - úžasné místečko, opět oceán a útesy, na které jsem ulítlý, krásná promenáda, smrad od lachtanů, plameňáci, opět máčení nožek v chladivém oceánu, pohodička, hodina tam byla příliš málo...

A po přespání v San Diegu následoval přejezd do Arizony s několika zastávkami, hl. v Joshua Tree NP.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama