Říjen 2015

Verka Serduchka - tomu říkám šou:-)

28. října 2015 v 19:35 music
Včera jsem viděl film Spy - rozporuplnou komedii, která nabízí několik fakt vtipných a zajímavých momentů, ale na druhou stranu je tam hodně věcí trapných - zejména "sračkový a prdící humor", který já zrovna nemusím. Ale zpět k pozitivům - v jednu chvíli mě fascinoval výstup jakéhosi zvláštního umělce navléknutého ve futuristickém stříbrném alobalu s hvězdicí na hlavě a s chytlavou tuctuc písničkou. "WTF" říkal jsem si a hned druhý den si ho vyhledal na youtube... Prostě geniální :-) Následující video je z párty premiéry filmu v New Yorku. Pro mě sranda k popukání.

Kondoři Kalifornští zblízka

22. října 2015 v 12:20 cestování
Kondor kalifornský je kriticky ohrožený druh a největším suchozemským ptákem Severní Ameriky. Je celý černý s bílým pruhem na spodní straně křídel a holou hlavou, jejíž zbarvení se pohybuje od nažloutlé po jasně červenou. Ze všech americkým ptáků má také největší rozpětí křídel a patří i mezi nejtěžší z nich. Může se dožít až 50 let. V dubnu 2009 na světě žilo celkem 322 zástupců tohoto druhu, z toho 172 v té době přežívalo ve volné přírodě. Více info najdete třeba na Wikipedii nebo si pogooglujte.

Při mém cestování po USA na přelomu května a června tohoto roku jsme jeden den strávili cestou po západním pobřeží Kalifornie ze San Simeon (kde jsme přespávali v motelu) do San Francisca. Blízko jedné z několika nádherných zastávek a vyhlídek na pobřeží jsme úplně nečekaně a náhodou narazili na stanoviště Kondorů Kalifornských, kriticky ohroženého druhu největšího severoamerického ptáka, a já měl tak možnost si tyto exempláře v tichosti zblízka natočit: