Září 2017

Wind River: můj komentář a doporučení

25. září 2017 v 23:12 film/TV
Dnes si CSFD projekce připravila fakt pecku: mrazivý thriller od režiséra a scénáristy Taylora Sheridana Wind River. Nalákalo mě, že film má na CSFD po prvních 400 hodnoceních vysokých 87% a musím uznat, že si to zaslouží. Režisér odvedl skvělou práci.

Wind River

Wind RiverMoje hodnocení: 95%
Podrobnosti o filmu: Zde (otevře se v novém okně)
Můj komentář: Bravurně zrežírovaný silný příběh a taky jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem kdy viděl. Zezačátku, asi první půlhodinka, byla "jako tak normální, ale fajn", pak to začalo být "jako tak zajímavý a fakt smutný" a pak... "jako fakt hustý!" Najednou jako kdybych dostal ránu kladivem, přikovaný k sedačce jsem hltal každičký okamžik. Troufám si tvrdit, že mě to opravdu dostalo a když naskočily závěrečné tajtle, cítil jsem, že mám za sebou silný a emotivní zážitek. Kamera, hudba, herci, střih, prostě všechno na vysoké úrovni, mrazivá atmosféra (a to nejen kvůlivá všudypřítomnému sněhu) umocňuje drama, které je podáno velice reálně, bez příkras a uvěřitelně. Pro tento film rozhodně doporučuji co největší plátno kina, protože netuším, jestli bude zážitek u TV obrazovky tak silný. Výborně!


#WindRiver

Kingsman: The Golden Circle

21. září 2017 v 10:51 film/TV
Včera jsem se zúčastnil CSFD projekce filmu Kingsman: The Golden Circle v Cinestar v OC Černý most. Pro ty z vás, kdo neví, o co jde - filmový web CSFD pořádá čas od času zdarma filmová představení pro své členy, kam se dostane jejich určený počet podle počtu bodů (podrobnosti jejich získání - viz CSFD). A moje dojmy z filmu?

Kingsman 2Je to nepředvídatelná zábava s několika výtečně vtipnými momenty a hláškami, plejádou známých herců a spoustou zručně natočené akce. Ani mi to nepřipadalo tak dlouhé, uteklo to rychle - což je dobře. Použít Eltona Johna se ukázalo jako vynikající nápad, chování Amerického prezidenta bylo přesné - už chyběl jen oranžový příčesek. Kamera a hudba na výbornou. Z jedničky jsem byl nadšený trochu víc, ale dvojka je stále parádní a ve svém žánru (špionážní komedie) jeden z top filmů. HODNOCENÍ: 85%

Kingsman: The Golden Circle - podrobnosti o filmu#CSFDprojekce
#Kingsman2